Śląscy terytorialsi w finale gali Mistrzostw Wojska Polskiego w MMA

MMA4

Redakcja

28 kwietnia 2021

Aż czterech żołnierzy WOT zobaczymy w finałowych walkach podczas gali Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie, wśród nich jest żołnierz 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, szer. Paweł Żygliński.

W najbliższy piątek, 30 kwietnia odbędzie się gala finałowa Mistrzostw Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00 i będzie transmitowane przez TVP SPORT.

Spośród osiemnastu finalistów – żołnierzy Wojska Polskiego, którzy w piątek stoczą swoje najważniejsze walki, aż czterech to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszyscy z nich są ochotnikami, którzy pełnią terytorialną służbę wojskową.

W kategorii 75 kg zobaczymy szer. Pawła Żyglińskiego – żołnierza 13 Śląskiej Brygady OT.

W najbliższy piątek, 30 kwietnia odbędzie się gala finałowa Mistrzostw Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00 i będzie transmitowane przez TVP SPORT. Spośród osiemnastu finalistów – żołnierzy Wojska Polskiego, którzy w piątek stoczą swoje najważniejsze walki, aż czterech to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszyscy z nich są ochotnikami, którzy pełnią terytorialną służbę wojskową. W kategorii 75 kg zobaczymy szer. Pawła Żyglińskiego – żołnierza 13 Śląskiej Brygady OT.

. – opowiada szer. Żygliński

Jak podkreśla udział w finale to dla niego przede wszystkim wielkie wyróżnienie, prestiż, a także zwieńczenie przygotowań.

Jest to kolejna poprzeczka do przeskoczenia, kolejne wyzwanie, któremu muszę podołać
– dodaje szer. Żygliński.

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie to wydarzenie, które od 2015 roku organizuje Akademia Wojsk Lądowych. Raz w roku, na AWL spotykają się najlepsi fighterzy z jednostek wojskowych z całej Polski, walcząc o tytuł w klasyfikacji indywidualnej oraz o punkty do klasyfikacji drużynowej dla swojej dywizji, jednostki lub rodzaju wojsk.

Ministerstwo Obrony Narodowej aktywnie promuje sport w Wojsku Polskim. Celem jest otwieranie nowych obszarów aktywności, w tym również sportów walki. Jest to ciekawa propozycja dla tych wysportowanych chętnych, żeby wstępować w szeregi polskiej armii. Ponadto, w kwietniu br. Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej powołał do życia Centralny Wojskowy Zespół Sportowy. CWZS powstał z połączenia pięciu wojskowych zespołów sportowych z całego kraju. Dzięki konsolidacji znacznie ograniczone zostały stanowiska administracyjne, a dodatkowe etaty zostaną przeznaczone dla młodych sportowców. Do Zespołu należą najwybitniejsi sportowcy-żołnierze.

W programie gali zaplanowanych jest 7 pojedynków w formule MMA oraz jeden specjalny – bokserski bój z udziałem mistrza Mateusza Masternaka. Fightcard gali tworzą żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych RP. W oktagonie zobaczymy czołgistów, spadochroniarzy, specjalsów, terytorialsów i wielu innych. Swój pojedynek stoczą również kobiety-żołnierze. Wszystko w otoczeniu najnowocześniejszego sprzętu wojskowego i z wojskową oprawą. Gala finałowa jest zwieńczeniem walk eliminacyjnych, które odbyły się 23 kwietnia we wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych.  Do walki stanęło ponad 80 żołnierzy ze wszystkich rodzajów sił zbrojnych (w tym kilkanaście kobiet), którzy rywalizowali w 11 kategoriach wagowych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.9µg/m3 PM2.5: 14.1µg/m3