Sklep w Cieszynie został "dworcem autobusowym". To próba walki z zakazem handlu w niedzielę?

Intermarche

Redakcja

5 lutego, 2022

Lokalne media, a nawet ogólnopolskie takie jak Polsat News i Wyborcza informują o nowym pomyśle na ominięcie zakazu handlu w niedzielę. Na budynku sklepu Intermarche w Cieszynie pojawił się szyld "Dworzec Autobusowy".

Od 1 lutego 2022 roku obowiązuje zaostrzony zakaz handlu w niedzielę. Do tej pory właściciele mniejszych i większych obiektów handlowych wykorzystywali różne luki w prawie, żeby prowadzić handel w każdy siódmy dzień tygodnia. Jednym z rozwiązań było podpisanie umowy z firmą kurierską i ustanowienie w sklepie placówki pocztowej. To pozwalało do 1 lutego na działalność we wszystkie niedziele. Jednak nowelizacja prawa zakłada teraz, że działalność pocztowa musi wynosić co najmniej 40 procent przychodów sklepu. Dlatego właściciele obiektów handlowych szukają nowych rozwiązań na ominięcie prawa.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia budynku sklepu Intermarche w Cieszynie, który stoi na terenie byłego dworca PKS. Na jednej ze ścian zawisł napis "Dworzec Autobusowy". Według doniesień medialnych, ma to pozwolić właścicielowi sklepu (sieć Intermarche działa na zasadzie franczyzy) na otwarcie sklepu również w niedzielę jako poczekalni. Przy sklepie działa przystanek autobusowy, z którego odjeżdżają autobusy komunikacji miejskiej w każdy dzień tygodnia. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.8µg/m3 PM2.5: 1.4µg/m3