Uderzył lekarza i pielęgniarkę w Myszkowie. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia

Handcuff g7ccd3344d 1920

Redakcja

26 października, 2022

31-letni Mateusz W. może trafić do więzienia. W listopadzie ubiegłego roku zaatakował personel medyczny Szpitala Powiatowego w Myszkowie.

Do zdarzenia doszło 28 listopada 2021 roku około godz. 18.30. Mateusz W. wtargnął do  gabinetu zabiegowego Szpitala Powiatowego w Myszkowie. Towarzyszyła mu jego matka. Żądał od personelu medycznego pilnej pomocy medycznej dla swojej mamy. - Jego wulgarne i agresywne zachowanie wzmogło się po skierowanej do niego prośbie o założenie maseczki ochronnej. Mężczyzna uniemożliwiał personelowi szpitala wykonywanie czynności medycznych w postaci rejestracji i badania - informuje Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Mateusz W. miał wpaść w szał. - Wielokrotnie kopał w drzwi, kilkakrotnie uderzył lekarza w twarz i wykręcił mu rękę oraz uderzył drzwiami pielęgniarkę. W trakcie zdarzenia sprawca groził także lekarzowi i pielęgniarkom pozbawieniem życia i znieważał członków personelu medycznego słowami uznanymi powszechnie za obelżywe - dodaje prokuratura. 

Opuścił szpital, kiedy dowiedział się, że o wszystkim została zawiadomiona policja. W postępowaniu Mateuszowi W. przedstawiono zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej lekarza i dwóch pielęgniarek w trakcie pełnienia czynności służbowych oraz kierowania pod ich adresem gróźb karalnych. Jednocześnie zarzucono mu spowodowanie u jednej z pielęgniarek obrażeń ciała w postaci stłuczenia ręki. -  Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mateusz W. nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i wyjaśnił, że jego zachowanie wynikało z dużego zdenerwowania, spowodowanego obawą o stan zdrowia matki - informuje prokuratura. Mateusz W. nie był wcześniej karany. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.8µg/m3