Silesia Psiaraton 2022. Tutaj to psom towarzyszą ludzie

DSC 01 FULL 74

Redakcja

26 sierpnia, 2022

Już jutro na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie rusza Silesia Psiaraton, czyli bieg, w którym można wziąć udział razem ze swoim kudłatym przyjacielem.

Psiaraton to jedyne wydarzenie, w którym zawodnikami są nasi czworonożni przyjaciele, którzy na trasę "wyprowadzą" swoich właścicieli. Wszystko po to aby zebrać datki na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Bieg, podobnie jak rok temu odbędzie się na trzech dystansach – MINI (0,8 kilometra), MIDI (3 kilometry) oraz MAXI (7 kilometrów). Trasy są zaprojektowane tak, aby każdy, niezależnie od sprawności, mógł znaleźć coś dla siebie!

Aby wziąć udział w Psiaratonie, wystarczy wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach w jednej z podanych form:
● przelewem,
● datkiem do skarbonki w dniu zawodów,
● datkiem rzeczowym w dniu zawodów.


Kwota jest dowolna, liczy się gest wobec potrzebujących zwierzaków. Osoby decydujące się na przelew dokonują wpłat na nr konta 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421 oraz przynoszą potwierdzenie przelewu na miejsce.

Wydarzenie rozpoczyna się o 9:00 na terenie Parku Śląskiego. Zbiórka będzie miała miejsce naprzeciwko głównego wejścia na Stadion Śląski obok Silesia Beach i boiska treningowego. 

Okolicznościowe numery startowe będzie można odbierać 27 sierpnia od 9:00 w biurze imprezy znajdującym się przy plaży Silesia Beach. Warunkiem otrzymania numeru startowego jest okazanie bileciku potwierdzającego przelew lub datek na rzecz bezdomnych zwierzaków, który uczestnicy otrzymają na stoisku schroniska.

Biegi rozpoczną się w następującej kolejności:
● 10:00 – Trasa MAXI
● 10:10 – Trasa MIDI
● 10:20 – Trasa MINI

Poza samym biegiem, na miejscu, znaleźć będzie można wiele atrakcji zarówno dla czworonogów, jak i ich właścicieli. Podobnie jak przed rokiem wydarzenie organizowane jest we współpracy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Podczas trwania biegu zbierane będą pieniądze oraz najpotrzebniejsze rzeczy dla podopiecznych placówki.

Psiaraton

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.5µg/m3 PM2.5: 14.1µg/m3