Park przy ul. Hallera w Rudzie Śląskiej zyskał nowe oblicze

IMG 2443

Redakcja

26 sierpnia, 2022

Park w Nowym Bytomiu przeszedł prawdziwą metamorfozę. Nadano mu całkowicie nowy kształt, zmodernizowane zostały alejki, zainstalowano oświetlenie, a w centralnym jego punkcie powstał ogród sensoryczny z wieloma roślinami, z kolei od strony ulicy siłownia i plac zabaw.

Rewitalizacją braku rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku i obejmowała zainstalowanie nowych ławek, stołów piknikowych, koszy, stojaków rowerowych i oświetlenia. Odnowiono także bryłę zaniedbanej fontanny, która służyć będzie teraz dekoracji. Przy okazji udało się połączyć park blisko 700-metrową oświetloną ścieżką pieszo-rowerową z ul. Czarnoleśną, gdzie zaczyna się kolejny odcinek Traktu Rudzkiego. 

W kwietniu br. zakończyła się rewitalizacja Parku Dworskiego w Nowym Bytomiu, która również wiązała się z rozbudową Traktu Rudzkiego. Koszt zagospodarowania obu parków wyniósł ponad 7,3 mln zł. Natomiast całość budowy Traktu Rudzkiego wraz z wcześniejszymi już zrealizowanymi odcinkami wyniesie ostatecznie niespełna 19 mln zł. Inwestycje, podobnie jak wcześniejsze odcinki Traktu Rudzkiego, objęte są dofinansowaniem unijnym. Na realizację projektu miasto pozyskało ponad 8 mln zł ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Trakt Rudzki to ścieżka pieszo–rowerowa, która ma docelowo połączyć obiekty sportowe, parki, skwery oraz miejsca związane z historią Nowego Bytomia i Wirku. Trakt po zakończeniu dwóch najnowszych inwestycji przebiega od ul. Nowary przez podnóże hałdy do ul. Katowickiej. Dalej ulicami Tuwima, Kupiecką, Obrońców Westerplatte do hałdy przy ul. 1 Maja. Następnie przez tereny hałdy do ul. Czarnoleśnej. Dalej trasa przebiega przez park przy ul. Hallera, a następnie pobiegnie tą ulicą w kierunku parku Dworskiego.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.8µg/m3