Seryjny włamywacz do ogrodów działkowych zatrzymany

36 723384

Redakcja

10 września 2022

Policjanci z będzińskiej patrolówki zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który włamał się do jednej z altan ogrodowych na terenie miasta. Mundurowi ustalili, że podejrzany stał za wieloma włamaniami, powodując łączne straty przekraczające 16 tysięcy złotych.

Kilka dni temu będziński dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do jednej z altan znajdującej się na ogródkach działkowych przy ulicy Żeromskiego w Będzinie. Na miejscu pojawili się policjanci patrolóki, którzy dokonali wstępnych ustaleń.

Kobieta oprócz zgłoszenia skradzionych przedmiotów i poniesionych strat przekazała cenne informacje w sprawie wyglądu mężczyzny. Rabuś wraz ze skradzionymi przedmiotami w momencie ucieczki wpadł na kobietę, która zmierzała odpocząć na swoim ogródku.

Na miejscu pojawili się kryminalni z technikiem kryminalistyki, natomiast patrolowcy przeczesali tereny mieszczące się przy działkach. Zaledwie kilka godzin później mężczyzna znowu był widziany w okolicach ogródków. Na miejscu ponownie pojawili się stróże prawa, którzy zatrzymali 29-letniego mężczyznę.

Jak się później okazało, rabuś schował skradzione wcześniej przedmioty, po które postanowił wrócić. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzuty.

Mundurowi ustalili, że zatrzymany 29-latek w ostatnich miesiącach wielokrotnie włamywał się do ogrodowych altan, powodując straty przekraczające 16 tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał 18 zarzutów, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat więzienia.

 

Źródło: KPP w Będzinie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3