Seniorzy z Tychów nie dali się oszukać

Police 112

Redakcja

10 grudnia, 2023

Oszuści polowali na seniorów z Tychów. Ale aż w pięciu przypadkach nie wyszła im akcja. 

W jeden dzień tyska policja otrzymała aż 5 zgłoszeń od różnych seniorów o próbie oszustwa metodą na policjanta. W każdym przypadku schemat działania przestępców był podobny.

Niedoszłe ofiary najpierw otrzymał telefon rzekomo z poczty, że pojawi się u nich kurier z przesyłką poleconą. Chwile później z seniorami kontaktowała się osoba podająca się za policjanta, przedstawiając się pewnym imieniem i nazwiskiem oraz podając „numer służbowy”. 

- Rzekomy policjant zadawał pytania: Czy kontaktowała się z Tobą osoba, podająca się za pracownika poczty lub listonosza? Czy posiadasz w domu pieniądze lub kosztowności? Czy jesteś teraz sam w domu? Dodawał, że senior może paść ofiarą oszustwa i przez współpracę z Policją, może pomóc w złapaniu i zatrzymaniu sprawców. Oczywiście na czas prowadzonych czynności najlepiej, aby przekazał wszystkie posiadane pieniądze, które zostaną zwrócone po zatrzymaniu sprawców - relacjonuje tyska komenda.

Tyscy seniorzy wykazali się jednak rozsądkiem i natychmiast zakończyli rozmowę, nie podając żadnych informacji, które mogłyby być wykorzystane przez oszustów. Następnie próby oszusta zgłosili policji. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.7µg/m3 PM2.5: 34.8µg/m3