Sektor gości na Stadionie Śląskim czeka na kibiców

DSC 8145

Redakcja

12 stycznia, 2024

Na początku lutego wraca Ekstraklasa. Ruch Chorzów będzie dalej grał na Stadionie Śląskim. Kocioł Czarownic będzie mógł przyjąć kibiców gości.

Ruch Chorzów od października ubiegłego roku rozgrywa mecze domowe na Stadionie Śląskim. Do tej pory odbyły się cztery mecze, w których udział w sumie prawie 70 tysięcy kibiców „Niebieskich". Niestety statystyki frekwencyjnej nie mogli podwyższyć kibice drużyn przyjezdnych, ponieważ z powodu krótkiego czasu na przygotowanie obiektu, nie było sektora gości.

Ale to się zmieni po zakończeniu przerwy zimowej. Władze Stadionu Śląskiego, klubu i województwa śląskiego ogłosiły, że zakończyły się właśnie prace związane z przygotowaniem sektora dla kibiców gości. 

Problem polegał na tym, że chociaż Stadion Śląski był dostosowany do meczów na poziomie reprezentacyjnym, to spotkania Ekstraklasy mają inne wymogi dotyczące sektorów zajmowanych przez kibiców drużyn przyjezdnych. Zarządcy obiektu musieli spełnić szereg wymagań zarówno pod względem rozgrywek Ekstraklasy, jak również przepisów przeciwpożarowych czy bezpieczeństwa. Konieczna była dokładna analiza istniejącej infrastruktury, a także przygotowanie inwestycji w taki sposób, by nie utracić wielofunkcyjnego charakteru Stadionu Śląskiego.

Obiekt trzeba było przygotować przede wszystkim pod względem bezpieczeństwa – oddzielić sympatyków gości od gospodarzy. Temperatura meczów będzie bardzo duża i odpowiadamy przede wszystkim za bezpieczeństwo uczestników. Doświadczenie wyniesione z pracy w Ekstraklasie Radnego Macieja Kolona pozwoliło nam w sposób bardzo szybki przygotować obiekt, wydzielić specjalne furty i zamontować dodatkowe bramy, aby kibice mogli w sposób bezpieczny oglądać wydarzenia sportowe wyjaśnił dyrektor Stadionu Śląskiego Adam Strzyżewski. Całość inwestycji kosztowała 1 mln 100 tys. zł i wiązała się ze zwiększeniem stref buforowych, wykonaniem dodatkowych wygrodzeń i bram wjazdowych. 

Sektor gości może pomieścić ponad 4 tysiące kibiców. – Ma to o tyle duże znaczenie, że już w rundzie wiosennej będziemy tu gościć drużyny Legii, Lecha czy też sąsiadów z Zabrza. To gwarantuje wysoką temperaturę rozgrywek na murawie, jak i – mam nadzieję – świetną atmosferę na trybunach – mówił podczas konferencji wicemarszałek Łukasz Czopik.

– Wszyscy mają tutaj wspólny cel – żeby te widowiska były piękne, ale przede wszystkim też bezpieczne, bo to jest podstawa. Myślę, że ten sektor gości będziemy mogli wypełnić już na następnym meczu przyznał prezes Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski.

Kolejny mecz Ruchu Chorzów w Kotle Czarownic odbędzie się 9 lutego. „Niebiescy” zmierzą się z Legią Warszawa, a dla kibiców gości mają być dostępne 4 383 miejsca.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3