Porozumienie pomiędzy województwem śląskim a Walią!

Waliaslaskie
Kastelik

Szymon Kastelik

12 stycznia, 2024

Po ponad 20 latach władze województwa śląskiego i Walii ponownie zobowiązały się do dalszej współpracy poprzez podpisanie memorandum o porozumieniu. Uroczystość tego wyjątkowego wydarzenia odbyła się w sali Sejmiku Śląskiego.

Delegacja rządu Walii z pierwszym ministrem na czele, Markiem Drakefordem, wizytowała od środy w województwie śląskim. Najważniejszym punktem ich wizyty było podpisanie 11 stycznia memorandum o porozumieniu pomiędzy województwem śląskim a rządem Walii.

Dokument podpisali w sali Sejmiku Śląskiego marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski oraz pierwszy minister Walii Mark Drakeford. Memorandum było "odświeżeniem" porozumienia, które Walia podpisała z województwem śląskim w 2002 roku.

- Walia ma za sobą wspaniałą transformację. Śląsk jest w czasie transformacji. I chcemy z tych doświadczeń Walii korzystać jak najmocniej. Ponieważ ten proces przemysłu, kopalń i hut jest już za Walią - powiedział marszałek województwa śląskiego, podkreślając, że Śląsk i Walia mają podobną przeszłość przemysłową.

- Jesteśmy tutaj po to, żeby potwierdzić nasze zobowiązania z przeszłości, oczywiście patrząc w przyszłość - dodał pierwszy minister Walii. 

WIĘCEJ W PONIZSZYM WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3