Rusza Puchar Świata w Wiśle! To początek PolSKI Turniej

IMG 3710

Redakcja

12 stycznia, 2024

Pierwszy raz w historii skoków narciarskich najlepsi zawodnicy będą rywalizować aż na trzech polskich skoczniach! Wszystko rozpoczyna się dzisiaj na obiekcie w Wiśle!

Rozpoczynają się emocje związane z "polskim" etapem Pucharu Świata. Już dzisiaj kwalifikacje na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Na początku stycznia były obawy, czy uda się przygotować obiekt, ale pogoda okazała się łaskawa dla organizatorów. Opady śniegu i niska temperatura pomogły w organizacji.

- Jesteśmy gotowi. Finalnie mamy wręcz nadmiar śniegu, który początkowo zwoziliśmy spod Baraniej Góry. Pierwsze ekipy już są w Wiśle, łącznie będziemy mieli zawodników z 17 krajów. Do piątkowych kwalifikacji przystąpi 64 skoczków. W sobotę czeka nas, po raz pierwszy na polskiej ziemi, konkurs duetów, natomiast w niedzielę konkurs indywidualny – wyjaśnia dyrektor zawodów, Andrzej Wąsowicz.

Według harmonogramu, "Polski Turniej" otworzy konkurs duetów 13 stycznia na skoczni w Wiśle. W niedzielę mężczyźni powalczą o punkty Pucharu Świata w konkursie indywidualnym.

Tradycją już stały się w centrum Wisły ceremonie wręczenia numerów startowych najlepszym skoczkom kwalifikacji. Tym razem, z racji remontu amfiteatru, uroczystość odbędzie się na rynku miasta.

- Zapraszamy kibiców już w piątek na godzinę 19:00, by wspólnie oczekiwać przyjazdu najlepszej dziesiątki po kwalifikacjach. Będzie można się rozgrzać w rytmach muzyki, ale przede wszystkim zobaczyć z bliska czołowych skoczków, być może zrobić sobie wspólne zdjęcie czy zdobyć autograf – zaprasza Tadeusz Papierzyński z wiślańskiego magistratu.

Wisła zorganizuje też dodatkowe połączenia autobusowe do skoczni w Malince. Przystanek startowy to ulica 1 Maja, czyli sam deptak, przy szkole podstawowej, a przystanek końcowy to skrzyżowanie ulicy Malinka z ulicą Czarne. Po drodze kierowcy będą zabierali też kibiców z przystanku przy rondzie na Oazie. Autobusy z centrum będą jeździły od godziny 14:00 do 15:45, w miarę zapełniania się kibicami – średnio co 15 minut. Powrót po zakończeniu zawodów nastąpi do 50 minut od czasu zakończenia konkursów, w miarę przejezdności drogi.

Potem Szczyrk

17 stycznia odbędzie się konkurs indywidualny na skoczni w Szczyrku HS-104. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje. W kolejny weekend skoczkowie zakończą "Polski Turniej" na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Wszyscy kibice liczą, że polskie skocznie okażą się szczęśliwe dla reprezentacji Polski. Niestety aktualny sezon jest najgorszym sezonem od wielu lat dla Polaków. Wielkim problemem dla biało-czerwonych jest zakończenie konkursu w pierwszej dziesiątce.

fot. UM Wisła

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3