Sceny jak z filmu! Strzały i pościg za skradzionym samochodem!

35 751167

Redakcja

31 marca 2023

Pościg i strzały - śląscy policjanci zatrzymali złodziei samochodu. Do kradzieży doszło na terytorium Austrii. 

W czwartek nad ranem na terenie Austrii doszło do kradzieży samochodu marki Range Rover. Strona austriacka poinformowała o tym polskie służby, ponieważ najprawdopodobniej złodzieje wjechali na terytorium naszego kraju. 

Funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach od razu nawiązali współpracę z funkcjonariuszami z Państwowego Biura Śledczego w Austrii. Śląska policja ustaliła, że śląskim odcinkiem autostrady A1 w kierunku Łodzi ma się poruszać skradziony pojazd.

- Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, którzy w rejonie Blachowni wypatrzyli samochód. Poruszający się nim mężczyźni nie zamierzali się jednak zatrzymywać i zaczęli uciekać przed policjantami. Pościg zakończył się na drodze DK 46, gdzie skradziony suv wjechał do przydrożnego rowu - relacjonuje śląska policja.

Pojazdem jechało dwóch mężczyzn. Po wjechaniu do rowu nie zamierzali się poddać. Kontynuowali ucieczkę pieszo. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze. Następnie udało im się zatrzymać złodziei.

Samochód ukradli mieszkańcy województwa podkarpackiego w wieku 26 i 23 lat. Strona austriacka zainicjowała procedurę uproszczonego postępowania sądowego ENA, w ramach którego dojdzie do przekazania przestępców na teren Austrii.

35 751165

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3