GKS Katowice obronił tytuł mistrza Polski!

GKS Katowice po raz drugi z rzędu został hokejowym Mistrzem Polski Fot Maja Ostrowska Lindner WKATOWICACH eu

Redakcja

31 marca 2023

Hokeiści GieKSy Katowice piszą nowy rozdział w historii klubu! Obronili tytuł mistrza Polski! W finałowej rywalizacji nie dali żadnych szans rywalom z Tychów.

W finale Polskiej Hokej Ligi spotkali się odwieczni rywale: GKS Katowice i GKS Tychy. Katowiczanie bronili tytułu sprzed roku, kiedy to po 52 latach zdobyli mistrzowski tytuł. 

W finale fazy play-off rywalizacja trwa do czterech zwycięstw. GKS Katowice nie kazał długo czekać swoim kibicom. Wygrał cztery pierwsze mecze. W decydującym meczu, który rozegrano na lodowisku „Satelita” przy komplecie publiczności, katowiczanie wygrali 5:2. W trzech pierwszych spotkaniach katowiczanie wygrali 3:1, 2:1 oraz 5:2.

To ósmy tytuł mistrza kraju (1958, 1960, 1962, 1965, 1968, 1970, 2022, 2023) dla GieKSy. Chociaż sezon zasadniczy nie wskazywał na to, że drużynie prowadzonej przez Jacka Płachtę uda się obronić tytuł (czwarte miejsce w tabeli). Również walka w ćwierćfinale i półfinale była bardzo wymagająca. W rywalizacji o finał z JKH GKS-em Jastrzębie, a następnie z Comarch Cracovią, GKS Katowice potrzebował aż siedmiu meczów. 

- Gratuluję całej drużynie: zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu, ale też pracownikom klubu. Wspólne dążenie do sukcesu, praca zespołowa oraz charakter nasza hokejowa GieKSa pokazywała przez cały sezon. Półfinałowa potyczka z Cracovią przypomniała, jak prawdziwe jest powiedzenie, że nigdy nie wolno lekceważyć serca mistrza. GieKSa to serce pokazała, za co dziękuję! mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

fot. UM Katowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3