Samorządy z woj. śląskiego wypłacają dodatek węglowy

Banknotes gedb3cf220 1920
Kastelik

Szymon Kastelik

22 września, 2022

Po ponad miesiącu czekania samorządy otrzymały pieniądze na dodatek węglowy. Ruszyły wypłaty dla mieszkańców.

W środę, 21 września przed godziną 15:00 Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że wojewodowie otrzymali pierwsze transze na dodatek węglowy. - Apelujemy do samorządów o ich sprawną dystrybucję - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Informację tę potwierdził wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek. W krótkich oświadczeniach poinformował, że rozpoczęła się procedura przelewanie pieniędzy do samorządów. - Na konto Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęła pierwsza transza środków na wypłatę #dodatekwęglowy i rozpoczęliśmy procedurę przekazywania ich samorządom - informował wojewoda.

W czwartek rano samorządy z województwa śląskiego rozpoczęły wypłaty dodatku dla mieszkańców.

- Teraz jednak pokazujemy jak działa samorząd. W nocy dostaliśmy długo wyczekiwany i obiecywany przelew, a już teraz ruszają pierwsze wypłaty! W ciągu 24 godzin przelewy dotrą do pierwszych osób, spośród 1800 pozytywnie zweryfikowanych, którzy te pieniądze mogli otrzymać już w pierwotnym terminie – jeszcze w ubiegłym tygodniu – komentuje prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Wypłaty ruszyły również w Bytomiu. - Urząd Miejski przekazał już pieniądze na konto MOPR. Dzisiaj MOPR zrealizuje przelewy w wysokości 3 tys. zł do 6569 osób, które złożyły wnioski w sierpniu i wrześniu a ich wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone. Realizacja złożonych w późniejszym terminie oraz wymagających uzupełnień wniosków będzie możliwa, kiedy otrzymamy kolejną pulę środków na wypłaty - informuje prezydent miasta. Mariusz Wołosz.

Mieszkańcy wielu miast i gmin z niecierpliwością czekali na wypłatę dodatku w wysokości 3 tysięcy złotych. Niestety samorządy musiały czekać na środku od rządu, przekazane przez Urzędy Wojewódzkie. Ponadto rząd wprowadzał nowe zmiany, co wiązało się z dodatkową weryfikacją wniosków.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 28.1µg/m3 PM2.5: 23.2µg/m3