Samokrytyka Morawieckiego: Rządy PiS nie są idealne

Mmorawieckimyslowic
Kastelik

Szymon Kastelik

8 października, 2023

Premier Mateusz Morawiecki sobotę spędził w swoim okręgu wyborczym. W Katowicach spotkał się z samorządowcami, zaś w Mysłowicach z kandydatami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości.

W Katowicach na spotkaniu z samorządowcami w MCK-u, premier Mateusz Morawiecki podsumował VIII edycję Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Rząd zamierza przekazać 26 mld złotych na 5 tysięcy inwestycji samorządowych.

- Mam dzisiaj ogromną przyjemność przedstawić wyniki kolejnego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych. Tego programu, który na przestrzeni ostatnich kilku lat zmienił krajobraz naszych miast, miasteczek, wsi w sposób nie do poznania. Wśród tych inwestycji mamy te inwestycje blisko ludzi, które zmieniają życie mieszkańców w każdej miejscowości, w każdej gminie w Polsce – mówił premier.

Środki mają zostać przeznaczone m.in. na budowę i modernizację dróg, przedszkoli, boisk oraz oświetlenia przejść dla pieszych. 

Samokrytyka Morawieckiego

Po spotkaniu z samorządowcami, Mateusz Morawiecki przeszedł z trybu premiera na tryb kandydata z okręgu katowickiego. W mysłowickim Muzeum Pożarnictwa spotkał się z grupką sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Towarzyszyli mu licznie kandydaci PiS, w tym wiceprezydent Mysłowic Mateusz Targoś. 

Morawiecki dosyć odważnie mówił o trzech możliwych scenariuszach wyborów, w tym przyznał, że są możliwe dwa scenariusze negatywne dla Prawa i Sprawiedliwości. To wygrana PiS, ale bez większości mandatowej w Sejmie albo porażka PiS-u. Mateusz Morawiecki w Mysłowicach zdobył się na samokrytykę.

- Rządy Prawa i Sprawiedliwości może nie są idealne. Nie jesteśmy partią ludzi bezgrzesznych. Może warto uderzyć się w pierś i przeprosić. I ja to robię - powiedział premier. Dodał, że jest świadomy tego, iż nie wszystko poszło tak jak należy - Nie wszystko poszło idealnie. Również tutaj na Śląsku. Mogły sprawy pójść lepiej - przyznał Morawiecki.

Premier zapewne odniósł się do "programu dla Śląska", który według opozycji w ogóle nie został zrealizowany. Ale pomimo błędów. premier Morawiecki stwierdził w Mysłowicach, że i tak jest lepiej, niż było za rządów PO-PSL.

- Ale porównajcie to co udało się zrobić dla każdej polskiej rodziny, dla Śląska, dla rencistów, dla osób nie pełnosprawnych (...) porównajcie do tego co było w tamtym czasie. My przywróciliśmy normalność. I chcemy, by ta normalność panowała - skomentował Morawiecki.

ZOBACZ WIDEO: 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.6µg/m3 PM2.5: 22.8µg/m3