Kongres Lewicy w Będzinie. "Wygramy te wybory"

IMG 20231007 121553
Kastelik

Szymon Kastelik

7 października, 2023

W ostatnią sobotę tej kampanii wyborczej Nowa Lewica zorganizowała w Będzinie swoją konwencję wyborczą. - Opozycja wygra te wybory - mówił Włodzimierz Czarzasty.

Konwencja odbyła się w Będzin Arena. Wybór nie był przypadkowy. Prezydent miasta jest ważnym działaczem Lewicy, ugrupowanie najlepsze wynika osiąga w Zagłębiu Dąbrowski, a Włodzimierz Czarzasty kolejny raz jest liderem zagłębiowskiej listy Lewicy do Sejmu.

Na scenie podczas konwencji wystąpili wszyscy liderzy Lewicy, Włodzimierz Czarzasty, Anna Maria Zukowska, Magdalena Biejat, Adrian Zandberg, Joanna Scheuring-Wielgus i Robert Biedroń. Zabrakło zapowiadanego byłego prezydenta Polski, Aleksandra Kwaśniewskiego, który nagrał swoje wystąpienie dla uczestników konwencji. 

-Głos oddany na kandydatów Lewicy to głos oddany na nadzieję, źe Polska może wyjść z zakrętu, w którym jesteśmy przez 8 lat rządów PiS-u - powiedział w specjalnym wideo do uczestników konwencji były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski.

Wygramy te wybory

Włodzimierz Czarzasty przypomniał najważniejsze postulaty Lewicy w tegorocznych wyborach, m.in.: budowę mieszkań oraz zmiany w prawie pracy (35-godzinny tydzień pracy). Obiecał, że Lewica chce stworzyć wspólny rząd z Koalicją Obywatelską i Trzecią Drogą. 

- Opozycja wygra te wybory - krzyczał kilkukrotnie ze sceny współprzewodniczący Lewicy. 

Anna Maria Żukowska w swoim wystąpieniu podkreśliła potrzebę utrzymania Polski w Unii Europejskiej oraz zmiany w oświacie. Magdalena Biejat za to mówiła dużo o prawach kobiet, dostępu do aborcji, a Zandbeg mobilizował wyborców i ostrzegał ich przed tym, że nawet jeden procent poparcia może oznaczać uratę wielu mandatów. - Zero kompromisów - krzyczeli liderzy Razem, kiedy mówili o Konfederacji o możliwej współpracy. Przy czym użyli określenia "brunatni" wobec Konfederacji. 

- Startujemy po to, bo Lewica ma marzenia - stwierdziła Joanna Scheuring-Wielgus, która w poniedziałek będzie reprezentować Lewicę w debacie TVP. Te marzenia to prawa kobiet, zmiana w edukacji, mieszkania dla młodych czy też świeckie państwo.

ZOBACZ WIDEO:  

IMG 20231007 124554

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.9µg/m3 PM2.5: 27.8µg/m3