Samochodowy pościg za poszukiwanym

41 779912

Redakcja

9 października, 2023

Pościg za poszukiwanym w Ustroniu. Kierowca prawie wjechał do Wisły!

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek przed godziną 18:00 na ul. Daszyńskiego w Ustroniu. Policjanci z grupy Speed zauważyli nieprzepisowe zachowanie kierowcy Skody i nakazali mu zatrzymanie pojazdy. Kierowca jednak nie zwolnił, tylko przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. 

- Jechał z dużą prędkością ulicami miasta, przez las i drogą dla rowerów, próbując zgubić radiowóz. Kierowca nie stosował się do znaków drogowych, przez co stwarzał duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jadąc drogą dla rowerów, kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na wał rzeki, a następnie uderzył w drzewa i niewiele brakowało i wpadłby do koryta Wisły. 33-latek próbował jeszcze pieszej ucieczki, ale policjanci dogonili go i obezwładnili - informuje policja. 

Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w związku z nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Posiadał również aktywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, z kolei kara grzywny za popełnione wykroczenia może sięgać nawet 30 000 złotych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.1µg/m3 PM2.5: 25.4µg/m3