Sala gimnastyczna przy SP nr 3 w Bytomiu przejdzie kompleksową termomodernizację

IMG 9236

Redakcja

12 listopada, 2022

9 listopada podpisano w Bytomiu umowę na kompleksową termomodernizację sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3. Inwestycja będzie kosztowała około 1,8 mln zł. Miasto pozyskało dofinansowanie zewnętrzne z dwóch źródeł. Ponad 1 mln zł z Unii Europejskiej w ramach programu RPO WSL, zaś z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii prawie 185 tys. zł.

Docieplenie ścian zewnętrznych, remont dachów, wymiana opraw oświetleniowych na energooszczędne, modernizacja instalacji elektrycznej, węzłów sanitarnych z instalacją wodno-kanalizacyjną oraz wymiana instalacji centralnego ogrzewania, grzejników, stolarki okiennej i drzwiowej w obiekcie. To najważniejsze prace, jakie zostaną wykonane w ramach termomodernizacji sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 na placu Klasztornym. 

"Dzięki podpisanej 9 listopada umowie z wykonawcą, firmą Infopolgaz z Bytomia rozpocznie się kompleksowa termomodernizacja sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3. Na inwestycję, która łącznie będzie kosztowała około 1,8 mln zł, pozyskaliśmy dofinansowanie na kwotę prawie 1,2 mln zł z Unii Europejskiej oraz GZM-u" - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

"Inwestycja ma na celu nie tylko poprawę komfortu uczniów uczęszczających na lekcje wychowania fizycznego, ale też poprawę efektywności energetycznej budynku, która przełoży się na oszczędności związane z zużyciem energii cieplnej"- dodaje zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras.

Warto dodać, że inwestycja zgodnie z umową powinna zostać zakończona wiosną 2023 roku, dzięki czemu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 jeszcze w roku szkolnym 2022/2023 będą mogli korzystać z odnowionej sali gimnastycznej.

 

Źródło: UM Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.5µg/m3 PM2.5: 9.8µg/m3