Chorzów: okradał mieszkańców grożąc im... nożykiem do tapet

40 733077

Redakcja

12 listopada, 2022

Mężczyzna groził i ukradł nieletniemu telefon oraz pieniądze. Do zastraszania swojej ofiary użył... noża do tapet. Szybko się okazało, że jest on podejrzany o popełnienie wielu innych kradzieży na terenie miasta. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Chorzowscy kryminalni zatrzymali 20-latka, podejrzanego o kilkanaście kradzieży i dwa przestępstwa rozbójnicze. Młody mężczyzna w miniony weekend na ulicy Trzynieckiej zaatakował nieletniego, grożąc mu nożem do tapet, aby oddał mu swój telefon i pieniądze. Jednak to nie jedyne jego przewinienie. 20-latek w październiku dokonał identycznego przestępstwa. W toku śledztwa okazało się, że jest on podejrzany o kilkanaście innych kradzieży na terenie miasta. 

Mając te informację oraz ustalając dane złodzieja, policjanci pojawili się w jego drzwiach. Podczas zatrzymania 20-latek był bardzo zaskoczony niespodziewaną wizytą kryminalnych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator oraz sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12-letni pobyt za kratkami.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.6µg/m3 PM2.5: 5.6µg/m3