Rzucił się z pięściami na policjanta, później zaproponował koniaczek

Proba przekupienia policjantów

Redakcja

18 kwietnia 2024

Komendant sławkowskiego komisariatu zauważył rozbite auto i zatrzymał się w celu udzielenia pomocy. Okazało się, że 53-letni kierowca był pijany, jednak chciał „odkupić” swoje winy. W efekcie usłyszał 4 zarzuty i grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Komendant sławkowskiego komisariatu, jadąc samochodem w czasie wolnym od służby, przy ulicy Walcownia w Sławkowie zauważył w rowie rozbite seicento. Policjant zatrzymał się w celu udzielenia pomocy. Jak się szybko okazało, 53-letni kierujący był pijany. Interweniujący mundurowy od razu wezwał na miejsce wsparcie. 

Gdy mężczyzna to usłyszał, prosił policjanta, aby tego nie robił, gdyż już wcześniej siedział w więzieniu - relacjonuje policja. 

Nieugięta postawa stróża prawa rozwścieczyła kierującego. 

Zaczął grozić policjantowi, a następnie rzucił się z pięściami na niego. Policjant obezwładnił mężczyznę, a chwilę później został on przejęty przez umundurowany patrol. 53-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności, kontynuował swoje korupcyjne propozycje, proponując policjantom koniak i pieniądze, co miało załatwić całą sprawę - podała KPP w Będzinie.

Stróżę prawa zatrzymali mężczyznę, który został przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wskazało, że miał on w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Podejrzany usłyszał 4 zarzuty. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, za jazdę po alkoholu i kierowanie gróźb będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Próba wreczenia łapowki
Lokalne 17 kwietnia 2024

26-letni mieszkaniec Warszawy w trakcie interwencji znieważył mundurowych, a jednego nich

Kontrola predkosci
Lokalne 22 marca 2024

100 złotych łapówki chciał wręczyć policjantom 65-letni kierowca, który przekroczył dopu

55 731790
Lokalne 2 listopada 2022

Raciborscy policjanci zatrzymali 22-latka, który chcąc uniknąć konsekwencji związanych z posiadaniem

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.3µg/m3 PM2.5: 2.9µg/m3