Rybnik szuka oszczędności i zamyka pływalnie

Csm Ruda 2023 bac8bdb13a

Redakcja

26 maja, 2023

Rybnik, jak wiele innych miast, szuka oszczędności. Dlatego władze miasta zdecydowały się na ograniczenie działalności swoich pływalni i kąpielisk. Powodem m.in. podwyżki, ale też konieczność przeprowadzenia prac remontowych.

Dwie kryte pływalnie Yntka i Akwarium będą nieczynne w okresie wakacyjnym. Powodem jest szukanie oszczędności przez podwyżki kosztów związanych ze źródłami ciepła oraz realizacją inwestycji remontowych. Nie pomagały także wyższe ceny za wszystkie usługi zewnętrzne.

– Jeżeli chodzi o „Yntkę”, to w tym obiekcie przeprowadzony zostanie niezbędny remont i potrwa on 2 miesiące. Będzie przeprowadzony w lipcu i sierpniu, ponieważ w tych miesiącach frekwencja jest najmniejsza. Podobnie będzie na pływalni „Akwarium”, z której ratownicy, na okres wakacji, zostaną przeniesieni na inne kąpieliska. To również da nam wymierne oszczędności – informuje Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR-u.

"Ruda" później

Ale to nie koniec. Zmiany dotyczą też największego kąpieliska w Rybniku "Rudę". Jej otwarcie zostanie przesunięte na początek wakacji, czyli 23 czerwca. Powodem jest szukanie oszczędności.

– Zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązania nie są idealne dla rybniczan. Ekonomia jest jednak bezlitosna. Jeżeli tylko sytuacja finansowa ulegnie zmianie i będzie możliwość zwiększenia nakładów na utrzymanie i funkcjonowanie poszczególnych obiektów, będziemy starali się znaleźć rozwiązania jak najmniej uciążliwe dla naszych klientów. Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie niedogodności – dodaje Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR-u.

Rybnik przypomina przy okazji o Rybnickiej Karty Mieszkańca - Rybka, która daje 20 proc. zniżek na bilety oraz jednorazowe wejście na Rudę za złotówkę.  

fot. MOSiR Rybnik

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3