Ruszyła kolejna edycja katowickiego plebiscytu „Galeria Artystyczna”

Urząd Miasta Katowice

Katarzyna Kulyk

2 marca, 2023

Plebiscyt „Galeria Artystyczna 2023” ruszył! Mieszkańcy mogą głosować na wybraną postać, która według nich zasłużyła na uznanie. Wyniki podane zostaną pod koniec kwietnia tego roku, nagrodą z kolei będzie uhonorowanie popiersiem, które znajdzie się w Galerii Artystycznej przy placu Grunwaldzkim.

Od 1 do 31 marca trwać będzie głosowanie w plebiscycie „Galeria Artystyczna”. Plebiscyt ma na celu wyróżnienie wybitnych postaci kultury Katowic i regionu. W głosowaniu mieszkańcy mogą oddać swój głos na wybraną osobistość poprzez formularz on-line za pośrednictwem miejskiej strony internetowej www.katowice.eu/glosowaniegaleria bądź tradycyjnie za pośrednictwem kuponu znajdującego się w marcowym wydaniu informatora miejskiego „Nasze Katowice”. Oryginały kuponów należy wysłać najpóźniej do 31 marca na adres Urzędu Miasta Katowice, który mieści się na ulicy Młyńskiej 4, z dopiskiem „Galeria Artystyczna 2023”. Kupony można oddawać także osobiście do Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku 13.

- Odbywający się co roku plebiscyt to wyjątkowa okazja, by katowiczanie wskazali tych, którzy w oczach mieszkańców zapracowali sobie na miano zasłużonych dla Katowic. Uważam, że to niezwykle ważny gest. Jest bowiem wyrazem naszej pamięci i wdzięczności wobec ludzi zasłużonych dla Katowic – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Do tegorocznego plebiscytu instytucje kultury działające w mieście zgłosiły jedenastu kandydatów. Wśród nich możemy znaleźć między innymi Urszulę Broll (1930-2020) malarkę i animatorkę kultury niezależnej, czy Jerzego Stanisława Miliana (1935-2018) muzyka jazzowego, wibrafonistę, pianistę, aranżera i kompozytora.

Prezydent Katowic wybierze jedną z trzech postaci, której wizerunek w formie popiersia zostanie uroczyście odsłonięty w połowie września, podczas obchodów rocznicy nadania Katowicom praw miejskich.

Wśród dotychczas uhonorowanych osób, w Galerii Artystycznej znaleźli się między innymi Kazimierz Kutz czy Aleksandra Śląska.

powiązane artykuły:

Xl 3
Lokalne 29 sierpnia, 2022

130 tysięcy złotych – tyle miasto Tychy zamierza przeznaczyć na konkurs na zagospodarowanie centraln

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3