Ruszył Bytomski Jarmark Świąteczny

130547

Redakcja

2 grudnia, 2023

W piątek na bytomskim rynku ruszył Bytomski Jarmark Świąteczny. W uroczystym uruchomieniu świątecznych iluminacji udział wzięli marszałek Jakub Chełstowski oraz prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Obok tradycyjnej choinki, na Rynku stanęły karuzela i świetlny labirynt, chata góralska, kilka siedzisk, na których każdy będzie mógł wykonać świąteczne selfie, tron Mikołaja, a nawet złoty fiat 126p z choinką na dachu.

Stoiska będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 22.00.

Oprócz straganów, na bytomskim jarmark można napić się miodu lub gorącej czekolady. Jarmark to także koncerty kolęd, pokazy rzeźbienia w lodzie, fire show, spotkanie z Mikołajem i… prawdziwymi reniferami!

-Bytomski Jarmark Świąteczny to znakomita okazja, by poczuć klimat zbliżających się świąt, zrobić przedświąteczne zakupy i dobrze się bawić w gronie przyjaciół i bliskich – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

-Chyba u każdego z nas czas oczekiwania na Boże Narodzenie wywołuje lawinę pozytywnych emocji. W tym roku chcemy umilić ten czas- zachęca prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

fot. arch. UMWS Tomasz Żak


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3