Obywatel Turcji narozrabiał na lotnisku w Pyrzowicach

6 276201 g

Redakcja

2 grudnia, 2023

Obywatel Turcji wbiegł na płytę lotniska w Pyrzowicach i dostał się na pokład samolotu. Powodem nerwowego zachowania Turka była... dodatkowa opłata zaandbagaż.

Do zdarzenia doszło 28 listopada. 35-letni mężczyzna, obywatel Turcji, wtargnął na płytę lotniska i dostał się na pokład samolotu, który miał lecieć na Maltę. 

- Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udali się funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych, którzy przeprowadzili pasażera do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, a następnie go wylegitymowali -  relacjonuje śląski oddział straży granicznej.

Dlaczego to zrobił? Zdenerwował się, bo był zobowiązany uiścić dodatkową opłatę za tzw. nadbagaż, co go zdenerwowało. Oświadczył także, że nie rozumiał powodu, dla którego miałby zostać nie wpuszczony na pokład samolotu.

Za niestosowanie się do przepisów porządkowych obowiązujących na terenie lotniska 35-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Kapitan samolotu nie zezwolił mu na dalszą podróż. Zdarzenie spowodowało 17-minutowe opóźnienie w odlocie samolotu. W takich sytuacjach linie lotnicze mogą wpisać nieornego podróżnego na tzw. ,,czarną listę'' pasażerów.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3