Ruch wraca do Chorzowa! Niebiescy zagrają na Stadionie Śląskim

366351224 676940247808218 8044373964837106334 n

Redakcja

18 sierpnia 2023

Stało się! Ruch Chorzów będzie grał na Stadionie Śląskim! Umowa została już podpisana. 

Przypomnijmy, że z powodu fatalnego stanu technicznego stadionu przy ul. Cichej, Ruch Chorzów na początku tego roku musiał przenieść się do Gliwic. Niestety Niebiescy prędko nie wrócą do swojego prawdziwego domu, ale to nie oznacza, że nie mogą zagrać w Chorzowie. Otóż w ich mieście znajduje się jeszcze jeden obiekt - Stadion Śląski.

Temat Ruchu Chorzów i Stadionu Śląskiego pojawił się w marcu, kiedy wśród kibiców i przedstawicieli klubu pojawiła się idea rozegrania meczu przyjaźni z Wisłą Kraków Kotle Czarownic. Obie strony deklarowały, że wypełnią trybuny na poziomie nawet 40 tys. kibiców. Zresztą zarówno Ruch i Wisła mogły pochwalić się regularną, wysoką frekwencją na meczach. Ostatecznie nie udało się doprowadzić do organizacji tego spotkania, ale problem klubu i kibiców Ruchu zauważyła w końcu władza centralna. Sam premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że rząd przeznaczy nawet 100 mln złotych na budowę nowego stadionu przy Cichej.

Ruch na Śląskim

Ale sam temat Ruchu i Stadionu Śląskiego nie zniknął. Przedstawiciele klubu, miasta, Stadionu i władz województwa rozmawiali o takiej możliwość i na przełomie sezonów pojawiło się zielone światło. Ruch do wniosku licencyjnego na grę w Ekstraklasie zgłosił dwa obiekty: stadion w Gliwicach oraz Kocioł Czarownic. Teraz poczyniono kolejny krok w kierunku gry Niebieskich na Śląskim.

18 sierpnia prezes Ruchu, Seweryn Siemianowski i prezes Stadionu Śląskiego Rafał Byrczek podpisali umowę. Ruch Chorzów będzie mógł zagrać w Kotle Czarownic już od października (po tzw. sezonie koncertowym na Śląskim) - najprawdopodobniej pierwszy mecz ze Śląskiem Wrocław. 

- Podziękowania dla władz województwa i Stadionu Śląskiego. Cieszymy się, że Ruch jest mile widziany na tym stadionie. Mam nadzieję, że zrobimy tutaj wysoką frekwencję - powiedział prezes Ruchu i dodał, że ma nadzieję, iż nawet po powrocie na Cichą, Ruch będzie mógł nadal rozgrywać wielkie mecze na Śląskim. - Wracamy do Chorzowa! Do kolejny krok ku odbudowania naszego klubu - cieszył się Siemianowski.

- To historyczny moment. Ruch to pierwszy klub, który będzie rozgrywał regularnie mecze na Stadionie Śląskim. To było wiele godzin negocjacji, trudnych negocjacji - skomentował prezes Stadionu Śląskiego, Byrczek. 

fot. Stadion Śląski

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3