Basen ORW Rolna ponownie otwarty

Basen sportowy ORW Rolna ponownie otwarty

Redakcja

18 sierpnia, 2023

Basen sportowy w ORW Rolna ponownie otwarty. Był nieczynny przez 3 dni z powodu zanieczyszczenia wody. Zarządca obiektu apeluje o higienę. 

Od 15.08 był nieczynny basen sportowy w ORW Rolna.

- Basen został zamknięty z powodu wykrycia zanieczyszczeń w wodzie. Podjęte zostały czynności naprawcze. Jeśli wynik najbliższych badań laboratoryjnych wykaże, że woda spełnia wymagania mikrobiologiczne, basen zostanie ponownie otwarty. Uprzejmie przypominamy o zachowaniu higieny podczas korzystania z obiektów - informował wówczas zarządca obiektu. Powodem był tzw. incydent kałowy.

Na szczęście problem został zlikwidowany bardzo szybko. Już w ten weekend mieszkańcy Katowic i okolic ponownie będą mogli w pełni skorzystać z ORW Rolna. 

- Podjęte zostały czynności naprawcze. Wynik badań laboratoryjnych wykazał, że woda spełnia wymagania mikrobiologiczne i basen zostanie ponownie otwarty - informuje Katowicka Agencja Wydawnicza. 

ORW Rolna znajduje się przy ul. Nasypowej. Czynny jest przez cały tydzień w godzinach 10:00-18:00. Przy obiekcie działają również wypożyczalnie sprzętu sportowego i leżaków. Użytkownicy mogą także korzystać z betonowego stołu do ping-ponga oraz ze zjeżdżalni.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.4µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3