Ostatnie pożegnanie 18-letniej Wiktorii z Bytomia

Pogrzebwiktoriabytom

Redakcja

18 sierpnia 2023

Pogrzeb Wiktorii z Bytomia, którą zamordował 19-letni Mateusz. 18-latka spoczęła na cmentarzu w Bytomiu. 

18 sierpnia rodzina, bliscy, przyjaciele pożegnali 18-letnią Wiktorię z Bytomia. Nastolatka została brutalnie zamordowana 12 sierpnia w Radzionkowie.

Msza pogrzebowa odbyła się w kościele św. Jacka w Bytomiu. Następnie kondukt pogrzebowy przeszedł na cmentarz parafialny Jeruzalem, gdzie Wiktoria została pochowana. Nie brakowało smutku i płaczu. Niektóre osoby jeszcze w trakcie mszy musiały wyjść z kościoła, żeby wypłakać się i uspokoić. 

Śmierć Wiktorii

18-letnia Wiktoria z Bytomia pojechała w piątek, 11 sierpnia do Katowic na dyskotekę. Nic nie wskazywało na to, że nie wróci już do swoich bliskich.

Wiktoria poznała 19-letniego Mateusza H. z Radzionkowa w autobusie. Był to wczesny, sobotni poranek. Jechali autobusem do Tarnowskich Gór.

Dlaczego dziewczyna postanowiła wysiąść razem z 19-latkiem w Radzionkowie? To na ten moment tajemnica.

Wstępne wyniki sekcji zwłok potwierdziły, że Wiktoria została uduszona. Najprawdopodobniej podczas snu. Nie miała śladów walki/obrony. Prokuratura zleciła też badania toksykologiczne, histopatologiczne. Weryfikowane jest również nagranie na numer alarmowy, na który miał zadzwonić Mateusz H. i przyznać się do dokonanej zbrodni. 

Dlaczego zabił Wiktorię?

Jak poinformował Super Express, Mateusz miał wysłać wiadomość sms do mamy Wiktorii, którą poinformował, że dziewczyna śpi u niego. Czy jeszcze 18-latka wtedy żyła? To pytanie, które wyjaśni śledztwo.

18-latka została uduszona. Dlaczego Mateusz to zrobił? Przyznał się do winy. Stwierdził, że poczuł "wewnętrzny powód" zabicia nastolatki. Według jego relacji, nie znali się wcześniej. Prokuratura chce, żeby podejrzany został zbadany przez psychiatrę. 

Wiktoria zginęła w sobotę. Tego samego dnia po południu Mateusz miał zadzwonić do służb i poinformować o zamordowaniu dziewczyny i chęci popełnienia samobójstwa. Policja odnalazła go w niedzielę rano na terenie ogródków działkowych. 

19-latek przebywa w areszcie. Usłyszał zarzut zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.3µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3