Rozświetlone święta w Tychach. Miasta się stroją

Tychy 02

Redakcja

28 listopada, 2019

W Tychach coraz bliżej święta za sprawą świątecznych iluminacji. W kilkunastu miejscach pojawiły się już choinki, kurtyny świetlne i świąteczne przywieszki.

Świątecznie oświetlona zostanie fontanna na Placu Baczyńskiego. Stanęła tam choinka, pojawiła się mieniąca się kolorowymi światłami ramka na zdjęcia i po raz pierwszy dekoracja 3D w formie karuzeli. Dekoracje pojawiły się także na latarniach wokół placu.

[CZYTAJ TAKŻE: Święta, święta... za pasem! ]

Na rynku oprócz świątecznej choinki, kurtyn na drzewach i dekoracji zamontowanych na latarniach po raz pierwszy pojawi się dekoracja 3D – fortepian. Po naciśnięciu jednego z klawiszy będzie można usłyszeć dwa utwory świąteczne.

Świąteczne oświetlenie zmienia nasze miasto, tworzy wyjątkową atmosferę  i nadaje Tychom niepowtarzalny wygląd. Pozwala jeszcze bardziej poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

mówi Andrzej Dziuba,  prezydent Tychów

Ogółem koszty oświetlenia świątecznego wyniosły ponad pół miliona złotych. Czy tyle kosztowało parę ozdób? Nie, oświetlone zostanie wiele ulic oraz 12 tyskich rond.

Duża choinka u zbiegu ulic Cienistej, Begonii i Harcerskiej zostanie przystrojona kolorowymi lampkami, na rondzie Olimpijskim pojawi się żywa choinka oraz dekoracyjne gwiazdki. 

Przystrojone zostanie również rondo na Żwakowie (skrzyżowanie ulic Żorskiej, Legionów Polskich i Myśliwskiej). Kule świetlne zostaną rozwieszone nad rondem Paprocańskim, dekoracje pojawią się także m.in. na rondzie Harcerskim, Lwowskim i Skałka. W tym sezonie świąteczne iluminacje będą zdobiły miasto do 22 stycznia 2020 roku, wówczas rozpocznie się demontaż dekoracji.

Nie tylko Tychy uruchamiają świąteczne dekoracje. Katowice zaprasza dziś na wspólne uruchomienie iluminacji świetlnej na ponad 13-metrowej choince na Rynku.

Iluminacje w przestrzeni miejskiej uruchomi prezydent Marcin Krupa z harcerzami z XIV Środowiskowego Szczepu Harcerskiego.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.3µg/m3 PM2.5: 17.1µg/m3