Najpierw strona, potem opóźnione stypendium - pechowy tydzień UŚ? Studenci wściekli

Us 01

Redakcja

28 listopada, 2019

Nie był to najlepszy tydzień dla Uniwersytetu Śląskiego. Najpierw studenci i pracownicy nie mogli wejść na jej wszystkie strony. Następnie żacy dowiedzieli się, że nie otrzymają stypendium na czas.

We wtorek wszystkie strony Uniwersytetu Śląskiego w domenie us.edu.pl straciły certyfikat bezpieczeństwa Google. Z tego powodu wielu studentów i pracowników nie mogło wejść na m.in. portal USOS-a, gdzie wszyscy mogą sprawdzić swoje oceny, plany, decyzje lub złożyć wniosek o stypendium. Problem po 2 dniach został naprawiony, chociaż nadal część stron działa bez tego certyfikatu i Google charakteryzuje je jako "strony niebezpieczne".

CZYTAJ TAKŻE Stalker z UŚ zatrzymany!

Kolejny problem to opóźnienie w wypłat stypendium rektorskich dla studentów i doktorantów. Według regulaminu świadczenia powinny pojawić się na ich kontach w ostatni czwartek miesiąca. Wczoraj pojawił się oficjalny komunikat dot. opóźnienia w  wypłatach. 

Nie spodobało się to studentom, którzy nie zostawili na Uniwersytecie Śląskim suchej nitki. Swoje żale wylali na social mediach.

To już ani nie jest śmieszne ani zabawne. Zabrali prawie połowę tego co dostawało się rok temu. Opóźnienia są nie do przyjęcia! Wiele osób ma zobowiązania finansowe. Zalega z płatnościami za akademik lub wynajem mieszkania. Oczywiście odsetek za zwłokę nie dostaniemy i nie ma co liczyć na zadośćuczynienie ze strony UŚ - napisała jedna ze studentek.

To jest jakaś kpina... ,a powiedziałem właścicielowi że do końca listopada zapłacę mu za wynajem... mimo że jesteśmy studentami to mamy swoje zobowiązania finansowe... w takim razie teraz dział stypendialny może skontaktuje się z moim właścicielem?skomentował inny zdenerwowany student.

Scrinszot

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 61.1µg/m3 PM2.5: 54.7µg/m3