Rozpoczęła się budowa wiaduktu w Myszkowie

Myszków budowa wiaduktu przy przejeździe kolejowo drogowym widok z lotu ptaka na budowę i tory fot Grzegorz Biega

Redakcja

28 lutego 2023

Rozpoczęła się budowa wiaduktu nad linią kolejową Częstochowa - Zawiercie w Myszkowiec. Inwestycja ma usprawnić komunikację na ruchliwej drodze łączącej Żarki i Koziegłowy. Wartość zadania realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach to 17 mln zł netto przy wsparciu funduszy unijnych POIiŚ.

Ruszyła budowa wiaduktu drogowego w Myszkowie Nowej Wsi na linii kolejowej Częstochowa - Zawiercie. Realizacja zadania poprzedzona pracami projektowymi, rozpoczęła się od przygotowania terenu do budowy fundamentów pod podpory obiektu. Następnie, planowane jest wykonanie przyczółków, na których zostanie zamontowane przęsło wiaduktu.

- Wiadukt drogowy będzie miał 52 m długości i ok. 14 m szerokości. Obiekt zastąpi obecny przejazd kolejowo-drogowy w poziomie szyn przy ul. Koziegłowskiej. Wykonawca przebuduje również odcinek drogi wojewódzkiej łączącej Żarki i Koziegłowy (nr 789). Efektem zadania będzie wzrost bezpieczeństwa podróży koleją i sprawniejsza komunikacja w powiecie myszkowskim. Nowe rozwiązanie usprawni komunikację drogową i skróci czas przejazdu na drugą stronę torów - wyeliminuje oczekiwanie na przejeździe kolejowo–drogowym. Obiekt będzie przygotowany do ruchu pieszych i rowerzystów - informuje PKP PLK.

Pociągi kursują z ograniczoną prędkością przy przejeździe, zmiany w ruchu pociągów zostały uzgodnione i wpisane do rozkładu jazdy. 6-9 marca oraz 15-19 maja planowane są nocne przerwy w ruchu pociągów. Zapewniona będzie zastępcza komunikacja autobusowa. W marcu dla kierowców zostaną wyznaczone objazdy - zmiany są uzgodnione z zarządcą drogi.

fot. PKP PLK/Grzegorz Biega

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3