Rozbito grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem na Śląsku. Zlikwidowano aż 55 kasyn

fot. Policja Śląska

Redakcja

3 marca, 2023

Policjanci z KWP w Katowicach rozbili kolejną zorganizowaną grupę przestępczą organizującą nielegalne gry hazardowe na automatach. Śledczy zlikwidowali aż 55 nielegalnych kasyn, zabezpieczyli 195 automatów do gier hazardowych i zatrzymali 19 członków grupy przestępczej. Podczas przeszukań przejęto także ok. 110 tys. zł pochodzące z przestępczego procederu.

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Tam usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz organizowania nielegalnych gier hazardowych na automatach. Zatrzymani to zarówno pracownicy nielegalnych punktów hazardowych, jak i  tzw. operatorzy, którzy nadzorują i koordynują działalność takich kasyn. Wobec czterech podejrzanych sąd, na wniosek prokuratora, zastosował trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie. Ujawniona i zabezpieczona przez policjantów gotówka, stanowiąca korzyść osiągniętą przez przestępców, będzie podlegać przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

Obecnie obowiązują przepisy znowelizowanej z dniem 1 kwietnia 2017 roku ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne, sięgające nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji bądź zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Odpowiedzialności finansowej i karnej podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

fot. Policja Śląska

powiązane artykuły:

nielegalny punkt gier hazardowych w Żorach
Wiadomości 2 grudnia, 2022

Mundurowi śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali nielegalny punkt gier haza

Automty 1
Lokalne 3 sierpnia, 2022

Mundurowi śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali pilnie strzeżony punkt z nielegalny

Slots g53429cb28 1920
Lokalne 11 lipca, 2022

W czerwcu służby zatrzymały trzynaście osób w związku z prowadzeniem nielegalnych punktów hazardowyc

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.8µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3