Nielegalny hazard w centrum Bytomia zlikwidowany

Automty 1

Redakcja

3 sierpnia 2022

Mundurowi śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali pilnie strzeżony punkt z nielegalnymi automatami w Bytomiu.

Funkcjonariusze śląskiej KAS ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych w Bytomiu. Lokal działał w centrum miasta i był pilnie strzeżony. Wpuszczani byli tylko zaufani klienci.

Aby wejść do środka funkcjonariusze śląskiej KAS wykorzystali moment, gdy do lokalu wchodził jeden z graczy.

W lokalu zabezpieczyli 7 automatów, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe oraz gotówkę, przeznaczoną prawdopodobnie na wypłaty wygranych.

Maszyny trafiły już do magazynów śląskiej KAS. Postępowanie w sprawie nielegalnego procederu poprowadzą funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczane.

Dodatkowo organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze śląskiej KAS zabezpieczyli ponad 100 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

 

Automty 2

powiązane artykuły:

42 720633
Lokalne 19 sierpnia 2022

Mieszkaniec powiatu częstochowskiego poszukiwany listem gończym za organizowanie nielegalnych gier h

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3