Poszukiwany listem gończym za hazard trafi za kratki

42 720633

Redakcja

19 sierpnia, 2022

Mieszkaniec powiatu częstochowskiego poszukiwany listem gończym za organizowanie nielegalnych gier hazardowych wznowił swoją przestępczą działalność. Policjanci odwiedzili go więc w jego salonie gier.

Policjanci z referatu poszukiwań i identyfikacji osób z Częstochowy ustalili, że mieszkaniec powiatu częstochowskiego poszukiwany za organizowanie nielegalnych gier hazardowych wznowił swoją przestępczą działalność. W salonie gier w Poczesnej zatrzymali 41-latka, który przyznał, że zarówno miejsce prowadzenia działalności jak i wszystkie maszyny są jego własnością. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym, zarządzeniami i nakazami przez prokuraturę i sąd w Elblągu, Skarżysku-Kamiennej, Chełmie i Lublinie. 


Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 3 urządzenia działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnego sprzętu właścicielom grożą surowe kary pieniężne w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.2µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3