Rowerzystka, motocyklista i kierowca nie żyją. Trzy tragiczne wypadki w jeden dzień

66 713860

Redakcja

1 lipca, 2022

Ostatni dzień czerwca 2022 roku w województwie śląskim był tragiczny. W trzech zdarzeniach zginęły trzy osoby. Młoda rowerzystka, kierowca samochodu osobowego i motocyklista.

Do pierwszego wypadku doszło po godzinie 5:00 w Żorach na obwodnicy północnej łączącej wiślankę z autostradą. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierowca samochodu osobowego marki Volvo potrącił dwie rowerzystki, które prawidłowo przeprowadzały swoje jednoślady przez pasy. Kierowca jechał od strony A1, a następnie ominął ciężarówkę, która zatrzymała się przed pasami. W wyniku zdarzenia 38-latka została ranna i trafiła do szpitala. Niestety, dla jej 24-letniej znajomej obrażenia okazały się śmiertelne. 35-letni kierujący Volvo był trzeźwy. 

Do kolejnej tragedii doszło w powiecie częstochowskim w miejscowości Rędziny. Na ul. Wolności motocykl zderzył się z busem. Pomimo reanimacji, motocyklista zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. 

Chwilę później służby musiały interweniować na DK 43 w miejscowości Krzepice (powiat kłobucki).  Z nieustalonej przyczyny doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz pojazdu ciężarowego. W wyniku odniesionych obrażeń, kierujący samochodem osobowym zmarł.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3