Krzysztof Mejer prezydentem Rudy Śląskiej? "Jak najbardziej rozważam startowanie w tych wyborach"

Kmejer3
Kastelik

Szymon Kastelik

1 lipca 2022

Za nami smutek związany z nagłą śmiercią śp. Grażyny Dziedzic. Jednak rzeczywistość jest brutalna i wymaga działania. Wakacje w Rudzie Śląskiej będą głośne z powodu kampanii wyborczej przedterminowych wyborów na prezydenta miasta.

Minęły dwa tygodnie od śmierć śp. Grażyny Dziedzic, prezydenta Rudy Śląskiej. Miasto czeka na komisarza i na wybory. Mieszkańcy Rudy Śląskiej do urn pójdą najprawdopodobniej 11 września. Ta data została wskazana w projekcie rozporządzenia, które zapewne zostanie zatwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Rozmawialiśmy z Krzysztofem Mejerem, czyli najbliższym współpracownikiem Grażyny Dziedzic. Jej były I zastępca wspomina śp. panią prezydent jako człowieka uczciwego i któremu zależało na mieszkańcach. - Jej jedyną partią była Ruda Śląska - powtórzył słowa, które padły również na mszy pożegnalnej.

- Zabrzmi to patetycznie, ale postawiłbym taką tezę, że oddała całe serce miastu - mówi Krzysztof Mejer i dodaje, że jeszcze dwa dni przed swoją śmiercią, Grażyna Dziedzic rozmawiała z nim o przyszłości jednej ze szkół. 

Według Mejera komisarzem powinien zostać zastępca zmarłej pani prezydent, bo tylko on najlepiej rozumie potrzeby miasta i jest gwarancją stabilności w najbliższych miesiącach. - Uważam, że jest to słuszny kierunek - komentuje.

Krzysztof Mejer zapytany o to, czy rozważa kandydowanie na prezydenta Rudy Śląskiej stwierdził, że tak, ale wszystko zależy od możliwego poparcia, na które będzie mógł liczyć. Wierzy też w to, że demokratyczne ugrupowania i środowiska porozumieją się w sprawie wspólnego kandydata.

- Z tyłu głowy mam takie rozwiązanie. Bardzo zależy mi, żeby realizować kierunek zmian, jaki kilka lat temu wyznaczyła śp. Grażyna Dziedzic (...) Jak najbardziej rozważam startowanie w tych wyborach - ocenia możliwość startu Krzysztof Mejer. Dodał, że może także poprzeć kogoś innego, jeżeli ta osoba będzie chciała kontynuować misję Grażyny Dziedzic.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.4µg/m3 PM2.5: 12.0µg/m3