Rowerzysta przewrócił się na jezdnię przed nadjeżdżający autobus. Zobacz nagranie

Mpkczestochowa

Redakcja

2 marca, 2023

Dramatyczne nagranie z rejestratora wideo opublikował MPK Częstochowa. - Publikujemy ku przestrodze, z apelem o stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec wszystkich na drodze i wokół niej - pisze przewoźnik. 

Nagranie pochodzi z autobusu miejskiego kierowanego przez panią Agnieszkę. Co na nim widzimy? Złe warunki pogodowe, opady deszczu i śliska nawierzchnia. Pojazd jedzie jezdnią, przy której znajduje się wąski chodnik. Właśnie tym chodnikiem z naprzeciwka jedzie rowerzysta.

Nagle kierujący jednośladem traci panowanie i przewraca się na jezdnię, tuż przed nadjeżdżającym autobusem. Na szczęście pani Agnieszka, która kierowała pojazdem, zachowała się profesjonalnie. Jej reakcja była idealna. Od razu wykonała manewr ominięcie rowerzysty, który mógł tylko obserwować to, co dalej się dzieje. Następnie pani Agnieszka zatrzymała autobus.

- Na szczęście nikomu nic się nie stało, bo za kierownicą autobusu była Pani Agnieszka. A umiejętności naszych kierowców takich jak Ona w połączeniu z nowoczesnym taborem, którym wozimy częstochowskich pasażerów, mogą uratować czyjeś życie- komentuje MPK Częstochowa.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3