
Ponad 20 zastępów straży pożarnej z Sosnowca i okolicznych miast zostało zadysponowanych do pożaru hali magazynowej z tekturą! Ogień był widoczny z wielu metrów.
Do zdarzenia doszło w środowy wieczór. Pożar wybuchł w hali, w której składowana jest makulatura przy ulicy Wopistów w Sosnowcu. Na miejsce zadysponowano ponad 20 zastępów straży pożarnej z Sosnowca i sąsiednich miast.
Walka z żywiołem trwa nadal. Przez całą noc strażacy opanowywali pożar. O godz. 3:00 KM PSP Sosnowiec poinformował, że na miejscu pracuje 82 strażaków i 24 zastępy straży pożarnej.
AKTUALIZACJA
Na miejscu działały 32 zastępy PSP. Osób poszkodowanych brak. Spłonęła hala o wymiarach 20/30 m. Sytuacja została opanowana ok. godz. 02:00 dnia 02.03.2023 r. Trwa dogaszanie i kontrola.
fot. KM PSP Sosnowiec