Rowery miejskie wracają do Tychów. Wiemy, od kiedy będzie można je wypożyczać

fot. UM Tychy

Redakcja

13 marca, 2023

Niebawem ruszy kolejny sezon z samoobsługową wypożyczalnią rowerów. W tym roku w Tychach pojawi się 60 rowerów z kompletnym wyposażeniem, siedem stacji rowerowych oraz 84 stojaki.

Od kiedy miejskie rowery w Tychach?

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach podpisał umowę z firmą Nextbike Polska S.A. na kolejny sezon rowerowy w mieście. Tyszanie ponownie będą mogli korzystać z rowerów od 1 kwietnia. 

Jak korzystać z rowerów miejskich?

Aby móc rozpocząć korzystanie z wypożyczalni należy zarejestrować się w systemie na stronie internetowej tyskirower.pl oraz doładować swoje konto kwotą minimum 10 złotych. Następnie, aby wypożyczyć rower, możemy skorzystać ze znajdujących się na stacjach terminali lub poprzez dedykowaną do programu darmową aplikację na urządzenia mobilne (do pobrania również na stronie Tyskiego Roweru).

Pierwsze 15 minut korzystania z roweru jest bezpłatne. Powyżej tego czasu opłata jest naliczana zgodnie z cennikiem (od 16. do 60 minuty – 1 zł, od 61. minuty do 120 minuty – 2 zł/h, od 121. minuty do 180. minuty – 3 zł/h oraz powyżej 4 godzin – 4 zł za każdą kolejną rozpoczętą godzinę). Rower można wypożyczyć maksymalnie na 12 godzin, a z systemu można korzystać na terenie całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

 W ubiegłym roku w Tychach rowery były wypożyczane blisko dziesięć tysięcy razy. Do najpopularniejszych tyskich stacji należały Paprocany, Piłsudskiego (przy halach targowych) oraz plac Baczyńskiego. Najaktywniejszy użytkownik skorzystał z roweru 131 razy, a miesięczny rekord wypożyczeń przypadł na maj (ponad dwa tysiące).

powiązane artykuły:

Lokalne 3 marca, 2023

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach miało miejsce uroczyste podpisanie umów dotyczących s

fot. Piotr Podsiadły
Lokalne 20 stycznia, 2023

W tyskim magistracie ogłoszono przetarg na budowę miejsca rekreacyjnego na terenie byłego parking

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3