Rosjanie strzelali w Katowicach i wygrali. Na szczęście tylko w Counter-Strike

Iem2024spirit
Kastelik

Szymon Kastelik

11 lutego, 2024

Za nami kolejna edycja Intel Extreme Masters Katowice! W finale turnieju Counter Strike zmierzyły się drużyny FaZe Clan prowadzony przez Polaka Neo oraz Team Spirit, który wzbudził najwięcej kontrowersji.

Puchar Intel Extreme Masters po zaciętym finale wznieśli w górę zawodnicy Team Spirit. Ostateczny wynik z mieszanymi uczuciami przyjęła publika, która tłumnie zasiadła na trybunach katowickiego Spodka. Dlaczego? Przede wszystkim Team Spirit pokonał FaZe Clan, którego trenerem jest Polak Filip Kubski "Neo". Drugim powodem jest narodowość zawodników zwycięskiej drużyny. Team Spirit tworzą Rosjanie.

Rosjanie wygrali IEM 2024 Katowice

Dlaczego drużyna złożona z samych Rosjan zagrała w turnieju Intel Extreme Masters 2024 w Katowicach?

- Podobnie jak wiele innych podmiotów, z początkiem wojny wycofaliśmy się z rosyjskiego rynku. I od tego czasu nie dopuszczamy zespołów rosyjskich, którzy grają pod rosyjską flagą. Ale często jeden zespół skupia różnych zawodników - komentuje Aleksander Szlachetko z ESL Polska. 

Jako przykład podaje ukraiński zespół Navi, w którym w 2022 roku grali razem Ukraińcy i Rosjanie, pomimo rozpoczęcia totalnej agresji przez Putina. 

- Przyjęliśmy politykę, że dopuszczamy do gry Rosjan grających w różnych składach, natomiast nie dopuszczamy do gry zespołu pod rosyjską banderą - dodaje przedstawiciel organizatorów IEM Katowice.

Oficjalnie Team Spirit jako drużyna zarejestrowany jest w Belgradzie, stolicy Serbii. Zatem spełnia wymogi przyjętych zasad przez organizatorów IEM. Ale niewątpliwie od początku powstania Team Spirit ma mocne powiązania z Rosją. 

Team Spirit w finale pokonał 3:0 FaZe Clan. Kiedy podnosili puchar nie brakowało gwizdów, wyzwisk i okrzyków Slava Ukraina. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.1µg/m3 PM2.5: 9.3µg/m3