Rewitalizacja kolejnego parku w Sosnowcu

2023 08 01 PARK Z ZEGAREM 35

Redakcja

2 sierpnia 2023

Park przy Bulwarach Czarnej Przemszy w Sosnowcu zostanie zrewitalizowany. Koszt pierwszego etapu to 1,7 mln złotych. 

Rusza pierwszy etap rewitalizacji parku przy Bulwarach Czarnej Przemszy pomiędzy liceum im. E. Plater, Czarną Przemszą i ul. Mościckiego. Dużą część pracy będzie dotyczyła odtworzenia parkowych alejek. W sumie będzie to 6 tys. m2 alejek (ponad 3 km) w większości po starym śladzie. 

Aby uchronić system korzenny drzew w kilku miejscach przebieg alejek zostanie zmieniony. Jeśli nie będzie miejsca na zmianę przebiegu alejek to chyba po raz pierwszy w Sosnowcu zastosujemy wyniesienie alejek, by nie uszkodzić korzeni drzew wyjaśnia Marcin Jakubczak z Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.

Jak informuje urząd, miasto ubiega się już o środki na realizację drugiego etapu. W tym przypadku roboty będą koncentrowały się wokół roślinności i wymiany lub renowacji małej architektury. Nie zabraknie miejsca na domki dla owadów i budki lęgowe dla ptaków. Wymieniona zostanie również część słupów oświetlenia, tak by zachować jeden wzór. Koszt pierwszego etapu, który powinien być gotowy w grudniu wynosi 1,7 mln zł.

fot. UM Sosnowiec

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.1µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3