Koniec Radio FEST? Olbrzymie zmiany w znanej, śląskiej rozgłośni

Pexels pixabay 210904

Redakcja

2 sierpnia, 2023

To najprawdopodobniej koniec Radia FEST, którego znali mieszkańcy województwa śląskiego. 31 lipca część prowadzących audycje na antenie tego radia pożegnali się ze swoimi słuchaczami. Powodem jest decyzja nowego właściciela o zmianie formatu stacji.

Media branżowe informowały już kilka miesięcy wcześniej o problemach (głownie finansowych) Radia FEST. Doszło nawet do pierwszej próby sprzedaży radia - wówczas nieudanej. Nadawcą FEST jest spółka MCC Group, w której do tej pory największe udziały miało Stowarzyszenie Deorecordings (właściciel również radia CCM). W lipcu jednak pracownicy FEST dowiedzieli się, że stowarzyszenie sprzedało swoje udziały Radiowej Agencji Reklamowej - która należy do spółki Radio Park (nadawca znanego radia w woj. opolskim oraz radia Twojej Polskiej Stacji z Częstochowy).

Nowy właściciel Radia FEST postanowił zmienić format stacji. Na ten moment zrezygnował z audycji na żywo z prowadzącymi. Emitowana jest tylko muzyka. Jak informują słuchacze, najprawdopodobniej zrezygnowano z piosenek autorstwa lokalnych zespołów/solistów, w tym ze śląskich szlagierów. 

Pod koniec lipca na antenie ze słuchaczami pożegnali się znani prowadzący, którzy w wielu przypadkach pracowali w radiu od samego początku, czyli 2009 roku. 

- Czy można napisać coś mądrego w sytuacji, kiedy 14 lat wspaniałej Radio FEST przygody dobiega końca? Spróbuję… Buzuje we mnie ogromna złość i bezradność. Złość, dlaczego nie udało nam się zrobić więcej, aby radio przetrwało, a bezradność, że nie mieliśmy jednak na to zbyt dużego wpływu, aby tak się stało. Mam nadzieję, że pozostawiamy bardzo poważny ślad w historii śląskiej radiofonii. Chciałbym Wam wszystkim, drodzy słuchacze ogromnie podziękować za niesamowite wyrazy sympatii, jakie przez 14 lat płynęły z waszych serc w naszym kierunku. To ogromna ilość energii, która ładowała nasze akumulatory. Mam nadzieję, że czuliście podobną energię z naszej strony. Dziękuję bardzo mocno byłej i obecnej Fest Ekipie, a szczególnie Grzegorzowi Stasiakowi, który nauczył mnie artystycznego życia i obycia. Stworzyliśmy duet, który potrafił bawić do łez i nastrajać pozytywnie na cały dzień. Chciałbym również podziękować całej, szlagierowej, muzycznej rodzinie. Wielu artystów, producentów, kompozytorów których spotkałem na festowej drodze to wspaniali wartościowi ludzie. Dziękuję za to, że mogłem z Wami współpracować dzięki właśnie Radiu Fest. Na zakończenie dziękuję mojej rodzinie za wsparcie w chwilach zwątpienia, których nie brakowało w ciągu ostatnich 14 lat - napisał jeden z wieloletnich dziennikarzy Radia FEST, Marcin Janota.

Słuchacze krytykują zmiany

W mediach społecznościowych (na profilu Radia FEST i grupie słuchaczy) można przeczytać wiele negatywnych wpisów dot. decyzji o zmianie formatu radia. Wielu słuchaczy FEST nie mogło się pogodzić z tym, że 31 lipca ostatni raz słuchało swojej ulubionej, porannej audycji. 

Kocham Radio FEST 100.2 FM nigdy Was nikt nie zastąpi - napisała jedna ze słuchaczek/

Na razie nie wiadomo jaki dokładnie los czeka Radio FEST. Na facebookowym profilu radia od 31 lipca nie pojawił się żaden nowy post-  ostatni to filmik ukazujący, jak dotychczasowi pracownicy radia wychodzą ze studia. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3