Remonty w Katowicach. Będą utrudnienia na ul. Ociepki i ul. Meteorologów

Budowa Ronda Meteorolog A3w fot KAW

Redakcja

4 sierpnia, 2022

Katowiczanie muszą liczyć się z niedogodnościami związanymi z licznymi remontami. Na ulicy Ociepki już 11 sierpnia rozpocznie się przebudowa nawierzchni, a 8 sierpnia na ulicy Meteorologów ruszą prace związane z budową ronda.

Lato to nie tylko czas błogiego odpoczynku, ale także wielu remontów, którym sprzyja ciepła, sucha aura. Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach, już w najbliższych dniach startują prace na ulicach Ociepki oraz Meteorologów. Kierowcy muszą się liczyć z objazdami. 

11 sierpnia, jeśli warunki atmosferyczne się nie zmienią, rozpocznie się przebudowa nawierzchni ul. Ociepki w Katowicach. Prace polegać będą między innymi na frezowaniu istniejącej nawierzchni, wykonaniu podbudowy oraz wylaniu nowego asfaltu. Ruch pieszy zostanie zachowany.  Wykonawca zobowiązany jest do zachowania dojścia i dojazdów  do wszystkich posesji i obiektów. Przebudowa będzie kosztować ok. 240 tysięcy złotych. 

8 sierpnia rozpoczną się roboty budowlane związane z budową ronda na ulicy Meteorologów w Katowicach. Zobowiązany do tego jest deweloper osiedla Ceglana Park i to inwestor pokryje koszty. Budowa ronda rozpocznie się w sierpniu i ma potrwać 4 miesiące. Dla zapewnienia  przejazdu, roboty obywają się przy punktowym zawężeniu pasa drogowego. Docelowo przy tej budowie uwzględnione jest także wykonanie przejazdów rowerowych. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.2µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3