Remont torowiska przy ul. Wolności w Zabrzu

https://miastozabrze.pl/

Katarzyna Kulyk

8 lutego, 2023

Ruszają prace związane z przebudową torowiska tramwajowego na ulicy Wolności w Zabrzu. Prace będą trwać na odcinku od skrzyżowania z ulicą Torową do skrzyżowania z ulicą Generała de Gaulle’a.

Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu informuje o pracach związanych z przebudową torowiska tramwajowego w ciągu ul. Wolności na odcinku od skrzyżowania z ul. Torową do skrzyżowania z ul. Gen. De Gaulle’a. Prace rozpoczną się 13 lutego, a odpowiedzialne za nie będzie Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Na czas prac wykonywanych na odcinku ulicy Wolności ruch pojazdów zostanie wyłączony, z pewnymi wyjątkami: 

  • dojazdu pojazdów zaopatrzenia placówek handlowo-usługowych zlokalizowanych w obrębie rejonu prowadzonych robót (wjazd pojazdów możliwy będzie wyłącznie od strony Gliwic). Postój w/w pojazdów wyłącznie na czas dostawy/odbioru towaru;

  • dojazdu do Centrum Materiałów Budowalnych (wjazd pojazdów możliwy będzie wyłącznie do strony skrzyżowania z ul. Gen. de Gaulle’a);

  • dojazdu do ul. Torowej oraz do łącznika z ul. Staromiejską (wjazd pojazdów możliwy będzie wyłącznie od strony Gliwic).

Pojazdy, które parkowały w ciągu ulicy Wolności będą miały wyznaczony tymczasowy pas postojowy, który będzie obowiązywał na czas prowadzonych robót. Objazd wyłączonego z ruchu odcinka ul. Wolności zostanie poprowadzony następującymi odcinkami dróg:

  • dla pojazdów jadących od strony Gliwic i dzielnicy Maciejów ulicami: Piłsudskiego, Roosevelta, Gen. de Gaulle’a;

  • dla pojazdów jadących od centrum miasta Zabrze ulicami: Dubiela, Niedziałkowskiego, Trocera.

Utrudnienia w ruchu na tym odcinku drogi potrwają około 3 miesięcy.
powiązane artykuły:

Podpisanie umowy Zabrze Wolności Miarki 01 Fot UM Zabrze Paweł Ja Nic Ja
Lokalne 10 stycznia, 2023

W poniedziałek 9 stycznia podpisana została umowa z generalnym wykonawcą prac modernizacyjnych to

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.0µg/m3 PM2.5: 8.7µg/m3