Remont budynku Rady Miejskiej w Bytomiu dobiega końca

D4 N 1317 kopia

Redakcja

1 maja 2023

Inwestycja warta ponad 2,1 mln zł dobiega powoli końca, a zakończenie wszystkich prac planowane jest na przełom maja i czerwca br.  Jakie prace zostały już zrealizowane w przybudówce do budynku Urzędu Miejskiego w Bytomiu, w której działają biura Rady Miejskiej oraz obradują radni?

- Nieocieplone mury oraz nieszczelne okna powodowały duże straty ciepła. Teraz dzięki termomodernizacji budynku oraz wymianie okien i drzwi z pewnością będzie cieplej i oszczędniej. Dodatkowo po wymianie oświetlenia na ledowe, zmaleje zużycie prądu - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Modernizacja systemu grzewczego, wymiana oświetlenia na energooszczędne, ocieplenie ścian, wymiana okien i drzwi oraz dostosowanie budynku do przepisów przeciwpożarowych - to prace, jakie już zostały zrealizowane. 

Pozostały  jeszcze do wykonania m.in. izolacja stropów zewnętrznych za pomocą styropapy i papy wierzchniej, wymiana obróbek blacharskich i rynien, izolacja termiczna ścian zewnętrznych oraz stropu nad wejściem. 

W wakacje obrady sesji Rady Miejskiej, powrócą z budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej do budynku przy ul. Parkowej 2.

remont budynku Rady Miejskiej w Bytomiu

Remont i termomodernizacja budynku Rady Miejskiej realizowana jest dzięki pozyskanym przez miasto środkom z Unii Europejskiej. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 2,1 mln zł, z czego prawie 1,7 mln zł to dofinansowanie z UE, co stanowi ponad 80% kosztów przedsięwzięcia.  powiązane artykuły:

  remont budynku Rady Miejskiej w Bytomiu
  Lokalne 18 stycznia 2023

  Obiekt przy ul. Parkowej 2 w Bytomiu doczeka się kompleksowej termomodernizacji, a koszt inwestyc

  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  23 o

  katowice

  Wspaniałe powietrze!

  PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3