IMG 3925oop 30 styczen 2022 3000x1997

Redakcja

1 lutego, 2022

Jubileuszowy 10. Narciarski Puchar Reksia już za nami. Z powodu silnego wiatru 30 stycznia zawody w ostatniej chwili zostały przeniesione z Bielska-Białej do wiślańskiej stacji Siglany. Niemniej i tam uczestnicy szusowania z Reksiem cieszyli się bardzo.

Trochę szkoda, że puchar Reksia nie odbył się w tym roku w Bielsku-Białej, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników. Silny wiatr zmusił organizatorów do przeniesienia zawodów do Wisły. Puchar ma już swoją tradycję, uczestniczą w nim dzieci z Bielska-Białej i okolicy, i co roku, mimo różnych trudności, zawody się odbywają. Fajnie, że i w tym roku udało się je przeprowadzić, choć praktycznie z dnia na dzień trzeba było przenieść imprezę z naszego miasta do Wisły. Duże gratulacje dla organizatorów za sprawne działanie”

mówił prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Nasz podgórski region słynie z ludzi uprawiających sporty zimowe. Bardzo się cieszę się, że młodzi się do nich garną, bo to nam daje nadzieję, że pojawią się nowe talenty, które będą zdobywać puchary i medale w imprezach krajowych czy międzynarodowych”

dodał Jarosław Klimaszewski.

W tym roku organizatorzy przyjęli zgłoszenia do uczestnictwa w imprezie od 400 małych Reksiaków i 40 w grupie wiekowej 30 plus.
Zawodnicy brali udział w dwóch slalomach - krótszym oczywiście dla początkujących, dłuższym dla bardziej zaawansowanych Reksiaków. Młodsi zawodnicy wystartowali w grupach z podziałem na dziewczęta i chłopców.

W kategorii 30 plus startowano bez podziału na kobiety i mężczyzn. Zwycięzcy do trzeciego miejsca nagrodzeni zostali pucharami i nagrodami rzeczowymi, miejsca 4-6. nagrodzone zostały dyplomami i upominkami. Każdy z Reksiaków, bez względu na miejsce, które zajął w zawodach, otrzymał pakiet startowy, a w nim medal, numer startowy oraz upominki.

Humory dopisują, zawodnicy pomimo zmiany miejsca dopisali. Mam nadzieję, że silny wiatr nie przeszkodzi nam w uczczeniu naszego jubileuszu. Ze względu na to, że jest to 10. Edycja, postanowiliśmy stworzyć nową kategorię 40 plus, którą ostatecznie zamieniliśmy na 30 plus. W tej nowej kategorii zapisało się nam 40 osób. My tę grupę nazywamy Reksiomaniacy, bo podczas odbierania numerów startowych to oni byli najbardziej zainteresowani oglądaniem filmów animowanych z Reksiem. Możemy powiedzieć, że nasza impreza jest międzynarodowa, pojawili się nam zawodnicy z Czech, Słowacji i Niemiec”

informowała organizatorka Pucharu Reksia Barbara Ilewicz.

Jak podkreślają organizatorzy, Puchar Reksia to impreza propagująca sporty zimowe, integrację społeczności narciarskiej, ideę fair play oraz hartowanie sportowego ducha najmłodszych.
Zawody odbyły się pod patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego, ministra sportu i turystyki Kamila Borniczuka oraz reżyser Heleny Filek-Marszałek, założycielki Fundacji Reksia imienia Heleny i Lechosława Marszałków. Puchar Reksia to impreza na stałe wpisana do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Źródło: UM Bielsko-Biała

IMG 3824oop 30 styczen 2022 3000x2000

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3