Raków czeka na mecz ze Sportingiem CP! "Cieszymy się na to spotkanie"

IMG 20231005 184617

Redakcja

26 października, 2023

Kolejny mecz Rakowa Częstochowa w fazie grupowej Ligi Europy na ArcelorMittal Park w Sosnowcu! Tym razem rywal z najwyższej półki, portugalski Sporting CP.

Dzisiejszego rywala Rakowa nie trzeba długo przedstawiać. Sporting CP to jeden z najbardziej uznanych klubów w Europie. I chociaż na półce klubowej nie ma wielu pucharów europejskich, to Sporting od ponad 60 lat regularnie gra w rozgrywkach międzynarodowych. Praktycznie nie ma sezonu, w którym kibice nie ujrzeliby piłkarzy w charakterystycznych, zielono-białych strojach. 

O sile Sportingu świadczy jego szkolenie młodzieży. Od lat lizbońska drużyna dostarcza światu piłki fantastycznych piłkarzy. Można wymieniać długo, ale na szczycie super-wychowanków znajduje się m.in. Cristiano Ronaldo. 

Trener Rakowa, Dawid Szwarga, jest świadomy klasy rywala, ale wierzy w to, że jego drużyna może wykorzystać elementy, w którym jest w stanie nawiązać rywalizację. 

- Cieszymy się na to spotkanie. Kolejny mecz w fazie pucharowej europejskich pucharów. Mierzymy się z drużyną, która ma doświadczenie w Lidze Mistrzów. Nie zmienia to faktu, że będziemy chcieli podejść do tego spotkania grając według własnych zasada. Mając plan na ten mecz. Starając się wykorzystać elementy, które pokazaliśmy na analizie zawodnikom, w których możemy nawiązać rywalizację lub być lepszy od Sportingu. Mając świadomość klasy rywala - powiedział przed meczem Szwarga.

Trener Rakowa dodał, że jego piłkarze również zdobyli już doświadczenie i grali z rywalem z podobnego poziomu. Dlatego wierzy w swój zespół.

- Jestem pewny, że doświadczenie, które zbieramy, będzie procentować. Mam nadzieję, że pokażemy jakość jako zespół - stwierdził Dawid Szwarga.

Mecz ze Sportingiem rozpocznie się o godzinie 18:45 na stadionie w Sosnowcu. Będzie to trzeci pojedynek Rakowa w Lidze Europy. Poprzednie dwa mecze mistrz Polski przegrał, a w fazie grupowej nie zdobył jeszcze ani jednego gola. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.4µg/m3 PM2.5: 26.3µg/m3