Rajdowy mistrz Polski z Wisły potrzebuje pomocy! Trwa zbiórka pieniędzy

4cc7d78b06dede125a44203fa4f3d853

Redakcja

11 maja, 2022

Zbigniew Cieślar ma przed sobą najtrudniejszy rajd w życiu. Podczas zawodów, w których zdobył mistrzostwo Polski, zaatakowała go nagle choroba: nowotwór pojawił się prawie wszędzie. Podczas leczenia Cieślar przeszedł udar. Jego rajdowy partner, cała Wisła oraz środowisko polskich skoczków apeluje o pomoc w leczeniu fana motoryzacji.

Zbigniew Cieślar pochodzi z Wisły. Fani motoryzacji wiedzą, że dwukrotnie zdobywał rajdowe mistrzostwo Polski jako pilot w klasie 3. W ubiegłym roku cieszył się z tytułu u boku Łukasza Byśkiniewicza. Natomiast fani skoków narciarskich znają córkę pilota rajdowego - Paulinę Cieślar, która w ubiegłym sezonie rywalizowała w zawodach FIS Cup.

W listopadzie 2021 roku w dniu, w którym Byśkiniewicz i Cieślar zapewnili sobie mistrzostwo Polski, doświadczony pilot z Wisły poczuł bardzo silny ból kręgosłupa, który wręcz uniemożliwił mu mówienie. Późniejsze badania wykazały wykazały złamania kręgów odcinka piersiowego kręgosłupa, złamanie żebra i mostka. Czy to z powodu rajdów? Niestety nie. Następna diagnoza była jeszcze gorsza. U Zbigniewa Cieślara stwierdzono wtórny nowotwór kręgosłupa, żeber, miednicy, a następnie poważne zmiany rakowe na narządach wewnętrznych. Lekarze oceniają, że nowotworem pierwotnym mógł być nowotwór płuc lub pęcherza moczowego.

Świat mieszkańca Wisły zawalił się w jednej chwili. Do czasu listopadowego rajdu nie czuł żadnych dolegliwości związanych z nowotworami. Co więcej, podczas leczenia nastąpił udar niedokrwienny mózgu. Teraz Zbigniew Cieślar potrzebuje opieki i pomocy osób trzecich. Nie potrafi samodzielnie się poruszać. 
 

Powstała internetowa zbiórka pieniędzy, która ma na celu zebrać środki potrzebne na dalsze leczenie i rehabilitację. Miłośnikowi motoryzacji udało się zdobyć już zakładane 200 tysięcy złotych, ale zbiórka trwa nadal.

DOSTEPNA JEST TUTAJ.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 10.4µg/m3