Rajd na Skrzyczne szlakiem beskidzkich ławeczek

Skrzyczne rajd 1663658474

Redakcja

23 września, 2022

Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy i Združenie Región Beskydy zapraszają na rajd górski śladami ławeczek beskidzkich. Zobaczyć będzie można 4 z 26 ławeczek rozrzuconych w Beskidach, po polskiej i słowackiej stronie granicy. Uczestnikom zagwarantowana zostanie opieka przewodników, góralska muzyka i ciepły posiłek regeneracyjny, a wszystko to za darmo.

Ostatni czwartek września to idealny dzień na podsumowanie polsko-słowackiego projektu pn. Odpocznij w Beskidach i całego sezonu letniego. Rajd to także dobra okazja do inauguracji jesiennego sezonu turystycznego na beskidzkich szlakach.

Czytaj także: Na górskich szlakach pojawiło się 26 beskidzkich ławeczek. Gdzie się znajdują?

Rajd rozpocznie się  o godz. 9:00. Uczestnicy wyruszą spod amfiteatru Skalite i Muzeum Górskiego w Szczyrku. Odwiedzą dwie ławeczki zlokalizowane w centrum zimowej stolicy regionu, po czym udają się na górskie szlaki. Podczas wędrówki na Skrzyczne zawitają na Halę Jaworzyna, gdzie również znajduje się jedna z ławeczek. Meta znajdować się będzie na szczycie Skrzycznego, przy najwyżej położonej ławeczce w Beskidzie Śląskim. Zakończenie rajdu przewidziano przed godziną 13:00.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.9µg/m3 PM2.5: 22.7µg/m3