Radny Bytomia udostępnił piosenkę zespołu podejrzanego o propagowanie zakazanej ideologii

Cd g85bcbcedd 1920

Redakcja

10 maja, 2023

Czy samorządowcy mogą "prywatnie" udostępniać "dzieła" muzyczne zespołu, którego członkowie są podejrzewani o propagowanie nazizmu? Takie pytanie zadają sobie mieszkańcy Bytomia.

Jak informuje Życie Bytomskie, radny Bytomia Maciej Bartków (które jest też szefem bytomskich struktur Prawa i Sprawiedliwości), udostępnił w mediach społecznościowych utwór pt. "Zapamiętaj" zespołu Obłęd. W ubiegłym roku ruszył proces w sprawie 12 osób podejrzanych o propagowanie nazizmu w Polsce. Wśród oskarżonych są członkowie tego zespołu.

Po zapoznaniu się z twórczością Obłędu szybko można zrozumieć, jakie poglądy starają się wygłaszać muzycy w swoich kompozycjach. Ponadto jak dodaje Życie Bytomskie, dwaj muzycy Obłędu grało wcześniej w zespole  Konkwista 88. "88" w "neonazistowskim slangu" nawiązuje do ósmej litery alfabetu, czyli H. Dwie ósemki to HH, zatem nie trudno domyślić się, do czego ta liczba nawiązuje. 

O udostępnianie utworów zespołu, który podejrzewany jest o propagowanie zakazanych w polskim prawie treści, Życie Bytomskie zapytało radnego Bartkowa. -  Obłęd ma dwie fajne piosenki. "Zapamiętaj" i tę o Gazecie Wyborczej. Ta o gazecie jest ich odpowiedzią na fałszywe medialne ataki GW na nich i robienie z nich nazistów. I to chyba wszystko co mogę na ten temat powiedzieć - powiedział radny Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: Życie Bytomskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3