Radni Polski 2050 tworzą swój klub w Sosnowcu. "Nadszarpnięcie zaufania do prezydenta Sosnowca"

370599242 771917691607720 1111118971189768867 n
Kastelik

Szymon Kastelik

29 sierpnia 2023

Radni Sosnowca Łukasz Krawiec, Zuzanna Samul i Kamil Wnuk na konferencji prasowej poinformowali o utworzeniu swojego klubu w Radzie Miasta Sosnowiec pod szyldem Polski 2050. Działacze partii Szymona Hołowni nie są zadowoleni z postępowania prezydenta miasta, który według nich miał za ich plecami rozmawiać o starcie z listy Trzeciej Drogi do Sejmu. 

Łukasz Krawiec, Zuzanna Samul i Kamil Wnuk odchodzą z klubu radnych współpracujących z prezydentem Sosnowca, Arkadiuszem Chęcińskim i tworzą własny klub pod szyldem Polski 2050.

- Postanowiliśmy zrobić krok, który odmieni kształt Rady Miasta w Sosnowcu i złożyliśmy pismo informujące o utworzeniu klubu radnych Wspólnie dla Sosnowca Polska 2050 - poinformował Krawiec. Jaki jest powód tej decyzji? Chodzi o działania polityczne, które według radnych miał podjąć prezydent Chęciński w sprawie kandydowania do Sejmu.

- Powodem jest nadszarpnięcie zaufania do prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego - powiedział ogólnie Krawiec.

Polska 2050 przeciwko prezydentowi Sosnowca?

Radni dopytani o "nadszarpnięcie zaufania" przyznali, że sprawa dotyczy medialnych doniesień o chęci kandydowania Chęcińskiego do Sejmu z listy Trzeciej Drogi. Chociaż ostatecznie prezydent Sosnowca nie znalazł się na listach Polski 2050 i PSL oraz nie chciał komentować medialnych doniesień. 

- Mamy informacje, że rozmowy się toczyły. To nie nasz komitet te rozmowy inicjował - dodał Krawiec, i potwierdził, że Chęciński miał rozmawiać z PSL-em.

Według Kamila Wnuka takie rozmowy toczyły się bez poinformowania lokalnych działaczy Polski 2050, w tym radnych. 

- Jako Polska 2050 od początku istnienia tej organizacji w naszym mieście, budujemy drużynę opartą o społeczników. My spośród siebie wybraliśmy osoby, które będą nas reprezentować w wyborach. Dowiedzieliśmy się z mediów, że z ramienia naszej listy ma startować prezydent Chęciński, mimo że nigdy nie był od nas rekomendowany jako nasz kandydat. Byliśmy zdziwieni, że osoba, z którą współpracujemy w samorządzie podejmuje takie decyzje za naszymi plecami - skomentował Wnuk, który jest kandydatem Polski 2050 do Sejmu z okręgu sosnowieckiego. 

Dla radnych Polski 2050 brak rozmów z koalicjantami, zagrażał pozycji Kamila Wnuka na listach Trzeciej Drogi. 

- Nasze priorytety nie uległy zmianie. Chcemy działać na rzecz miasta. Nasze autorskie działania to program proekologiczny "Sosnowiec na zielonym szlaku" i projekt "spacery dla dzielnicy". Chcemy wpierać rozwój budownictwa mieszkalnego, indywidualnego. To ważna alternatywa dla budownictwa deweloperskiego. Chcemy uczestniczyć w zagospodarowaniu terenów po KWK Kazimierz-Juliusz - mówiła na konferencji prasowej radna Zuzanna Samul. 

fot. Kamil Wnuk FB

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3