Motocyklowy pościg w Cieszynie!

41 773262

Redakcja

29 sierpnia 2023

Policjanci na motocyklach ruszyli w pościg za motocyklistą, który nie stosował się do znaków drogowych i nie chciał zatrzymać się do kontroli. Potem wyszło na jaw, dlaczego nie chciał bliskiego spotkania z policją. 

Na ulicy Bielskiej w Cieszynie patrol policji zwrócił uwagę na motocyklistę, który nie stosował się do znaków drogowych i na skrzyżowaniu z ulicą Stawową wyprzedzał inne pojazdy.

- Poruszający się na motocyklach mundurowi natychmiast zareagowali i nakazali kierującemu zatrzymać się, wykorzystując w tym celu sygnały świetlne i dźwiękowe. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania, motocyklista nie zrobił tego, ale gwałtownie przyspieszył i próbował uciec - relacjonuje cieszyńska policja.

Po chwili został zatrzymany. Okazało się, że posiada prawo jazdy, ale nie miał uprawnień do kierowania swoim motocyklem. Nie był pod wpływem alkoholu, a narkotest wskazał obecność substancji psychoaktywnych. Pobrana została krew do dalszych badań.

-  Za popełnione przestępstwo niezatrzymania się do kontroli oraz podejrzenie kierowania motocyklem pod wpływem środków odurzających policjanci zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy. Z kolei za popełnione wykroczenia otrzymał wysoki mandat. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia - dodaje policja. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3